OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Zaatakował taksówkarza

Dawid Bilski | 10.11.2014
Zaatakował taksówkarza
fot. Wojciech Tarchalski

 Policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali mężczyznę, który w ubiegłym tygodniu, nie posiadając pieniędzy na zapłacenie za przejazd, zaatakował taksówkarza. Sprawca trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzut stosowania przemocy w celu zmuszenia do określonego zachowania i uszkodzenia ciała.

Za dokonanie tych przestępstw może mu grozić do 3 lat więzienia.


Mężczyzna, w godzinach wieczornych, zamówił kurs taksówką z Ostrowa Wielkopolskiego do Korytnicy. Wiedząc o tym, że nie posiada pieniędzy na zapłacenie za przejazd postanowił, że jak tylko samochód zatrzyma się natychmiast ucieknie. Tego pomysłu jednak nie zrealizował i kiedy przyszedł moment rozliczenia, nagle zaatakował taksówkarza. Napastnik zadał taksówkarzowi kilka uderzeń w głowę, po czym zbiegł.


Dyżurny po otrzymaniu zgłoszenia, niezwłocznie skierował na miejsce policyjne patrole. Początkowa faza poszukiwań sprawcy nie przyniosła oczekiwanego skutku. Nad sprawą cały czas wspólnie pracowali policjanci z Raszkowa i Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy. Zebrane informacje i zabezpieczone ślady pozwoliły już następnego dnia na ustalenie i zatrzymanie sprawcy tego czynu.

Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna ten w październiku tego roku po niemal 15 latach opuścił więzienie, w którym odbywał karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Swoje zachowanie względem taksówkarza tłumaczył nagłym zdenerwowaniem. 37-latek następne 3 lata może ponownie spędzić więziennej celi.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę