OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

24 kolizje drogowe w trakcie świątecznego weekendu

Dawid Bilski | 03.11.2014
24 kolizje drogowe w trakcie świątecznego weekendu
fot. Wojciech Tarchalski

Od 31 października policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim prowadzili na drogach powiatu ostrowskiego akcję „Znicz 2014". Jak co roku, głównym celem akcji, było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie wzmożonej aktywności na drogach wszystkim, którzy udawali się na cmentarze nie tylko w naszym regionie, ale niejednokrotnie w inne rejony kraju.


Tegoroczna akcja „Znicz" na terenie powiatu ostrowskiego przebiegała sprawnie i bezpiecznie. Przede wszystkim na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego i co najważniejsze nie było ofiar śmiertelnych. Podobnie było zresztą w roku ubiegłym. Policjanci odnotowali 24 kolizje drogowe tj. o 1 więcej niż w 2013 r. oraz zatrzymali 10 nietrzeźwych kierowców, czyli o 4 więcej w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Wszyscy, którzy zdecydowali się zasiąść za kierownicą „na podwójnym gazie", są mieszkańcami powiatu ostrowskiego. Zdecydowana większość z nich miała w organizmie ponad promil alkoholu. Największą dawkę posiadał 32-latek, który zatrzymany został na ul. Konopnickiej w Ostrowie Wielkopolskim. W chwili kierowania samochodem miał 2,3 promila alkoholu.


Jak zwykle największy ruch panował w rejonie dwóch największych ostrowskich cmentarzy przy ul. Limanowskiego i Bema. Policjantów ostrowskiej drogówki i prewencji wspomagali strażnicy miejscy, którzy wspólnie z policjantami skutecznie upłynniali ruch samochodów w tych miejscach. Policjanci apelowali wcześniej, aby zwracać uwagę na oznakowanie dróg i nie jeździć „na pamięć". Przypominaliśmy również, że na ul. Limanowskiego znajdują się ścieżki rowerowe, na których nie wolno parkować pojazdów. Niestety policjanci byli zmuszeni ukarać kilkunastu kierowców, którzy złamali ten przepis.


Ogólnie ten okres wzmożonej ilości pojazdów i pieszych na drogach powiatu ostrowskiego, można zaliczyć do bezpiecznych

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę