OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

14-latek okradł kolegę

Dawid Bilski | 24.10.2014
14-latek okradł kolegę

Policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim ustalili i zatrzymali nieletniego złodzieja. Chłopak okradł swojego znajomego, zabierając z mieszkania pieniądze, telefon komórkowy oraz gry na konsolę. Sprawą nieletniego zajmie się Sąd Rodzinny.


Pokusa teoretycznie łatwego wzbogacenia się, zwłaszcza wśród młodych ludzi, jest złym doradcą. Często funkcjonujące pomiędzy małoletnimi przekonanie, że nikt mi nic nie zrobi, bo "jestem jeszcze za młody" jest po prostu nieprawdziwe. Zawsze należy spodziewać się poniesienia konsekwencji za swoje czyny, a przypadku osób, które nie ukończyły 17 lat, takie konsekwencje wyciąga Sąd Rodzinny.


Policjanci ostrowskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich, ustalili kilka dni temu chłopaka, który okradł swojego znajomego. 14-latek z mieszkania kolegi skradł telefon komórkowy, 150 złotych i gry na konsolę, powodując tym samym starty na łączną kwotę 700 złotych. Policjanci odzyskali skradziony telefon, natomiast pieniądze zdążył już stracić, a gry sprzedać w lombardzie.


Sprawą 14-latka zajmie się teraz Sąd Rodzinny. Sporo czasu będzie też zapewne musiał poświęcić na odzyskanie zaufania wśród sowich rówieśników.Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę