OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Ponad tysiąc osób pobiega w niedzielę w Ostrowie. Będą utrudnienia w ruchu

Dawid Bilski | 21.10.2014
Ponad tysiąc osób pobiega w niedzielę w Ostrowie. Będą utrudnienia w ruchu

 W niedzielę 26 października odbędzie się 52. Bieg Republiki Ostrowskiej. Do udziału w imprezie zapisała się rekordowa liczba biegaczy. Wpisowe opłaciło już ponad 730 osób, co oznacza, że w Ostrowie wystartuje co najmniej 100 osób więcej niż przed rokiem.

Ponad 540 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zostało zgłoszonych do biegów młodzieżowych. Organizatorem imprezy jest Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski. Współorganizatorami Klub Sportowy Maraton oraz Klub Sportowy ICE-MAT Team.


W niedzielę od wczesnych godzin porannych na ostrowskim Rynku królować będzie bieganie. O godzinie 10:00 rozpoczną się biegi młodzieżowe, które rozegrane zostaną na dotychczasowej trasie. Uczniowie szkół podstawowych pokonają trasę liczącą 600 metrów, a gimnazjów dystans dwa razy dłuższy.


Bieg główny na dystansie 10 kilometrów rozegrany zostanie na nowej, atestowanej trasie, liczącej dwie pętle po 5 kilometrów. Start i meta usytuowana będzie przed ostrowskim ratuszem. Początek o godzinie 12.00. Biegi młodzieżowe wystartują dwie godziny wcześniej.


Wydawanie pakietów startowych

Pakiety startowe będą wydawane w dwóch terminach. W sobotę, 25 października w godzinach 16:00 - 9:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim, przy ulicy Królowej Jadwigi 4 oraz w dniu biegu, w niedzielę 26 października w godzinach 9:00 - 11:00 w sekretariacie biegu głównego na Rynku w Ostrowie Wielkopolskim. Mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego organizatorzy proszą o odbiór pakietu startowego w sobotę, 25 października

.

W skład pakietu startowego wchodzi pamiątkowy kubek, zestaw pocztówek z Ostrowa Wielkopolskiego, żel energetyczny, napój oraz ciepły posiłek. Każdy, kto ukończy bieg otrzyma także pamiątkowy medal, nawiązujący do 300-lecia relokacji Ostrowa Wielkopolskiego.


Parking i szatnie

Szatnia biegu głównego zlokalizowana będzie na obiektach Klubu Sportowego STAL przy ulicy Kusocińskiego 1. Tam będzie także przygotowany parking dla uczestników biegu. Organizatorzy proszą o parkowanie samochodów na wyznaczonym miejscu. Po zakończeniu biegu będzie możliwość skorzystania z szatni i natrysków, które znajdują się na obiektach Klubu Sportowego Stal przy ulicy Kusocińskiego 1.


Utrudnienia w ruchu

W związku z organizowanym w dniu 26 października 2014 r. (niedziela) 52. Biegiem Republiki Ostrowskiej w godzinach od 10:00 do 12:00 podczas trwania biegów młodzieżowych mogą nastąpić utrudnienia w ruchu w rejonie ulic Rynek - Raszkowska - Plac 23 Stycznia - Kolejowa - Rynek.


Ponadto w godzinach od 12:00 do 14:00 bieg główny odbędzie się przy całkowitym wyłączeniu ruchu drogowego.: start i meta - Rynek w Ostrowie Wielkopolskim. Przebieg trasy ulicami: Rynek -Wrocławska - Staszica - Gimnazjalna - Pl. Rowińskiego - Ledóchowskiego - NAWRÓT dalej - edóchowskiego -Kościelna - Rynek.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Sport
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę