OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Derby padły łupem Stali

Patryk Pankowiak | 19.10.2014
Derby padły łupem Stali
fot. Wojciech Tarchalski
Wojciech Żurawski

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski w sobotni wieczór gościła w Poznaniu, gdzie skonfrontowała swoje umiejętności z miejscowym zespołem Politechniki. Teoretycznie, Akademicy nie mieli nawet najmniejszych argumentów by przeciwstawić się przyjezdnym. W praktyce było zupełnie inaczej. Gospodarze postawili oponentom twarde warunki, a droga Stalówki ku zwycięstwu okazała się cięższa niż ktokolwiek mógł pomyśleć.


Druga kwarta w wykonaniu podopiecznych Mikołaja Czai była po prostu koszmarna. 7 zdobytych punktów przelało czarę goryczy. Ostrowianie do przerwy przegrywali nawet 22:26. Sytuacja uległa diametralnej zmianie po 15-minutowej przerwie. Goście wreszcie zaczęli trafiać do kosza, a zwycięstwo 23:14 w trzeciej partii pozwoliło spokojnie kontrolować dalszy przebieg pojedynku.


Po dwóch przeciętnych spotkaniach na otwarcie sezonu, coraz lepiej radzi sobie Tomasz Andrzejewski. Doświadczony podkoszowy był zdecydowanie jednym z najjaśniejszych punktów zespołu, notując 17 punktów, 9 zbiórek i eval na poziomie 27! 18 oczek, trafiając 9 na 13 oddanych rzutów gry i 10 zebranych piłek dorzucił Wojciech Żurawski, a 8 asyst zaliczył najlepszy rozgrywający w I-ligowym towarzystwie – Tomasz Ochońko.


W Poznaniu aż 25 minut na placu boju spędził Mikołaj Spała. Ostrowianin wywalczył w tym czasie 7 punktów, 3 zbiórki i dwa przechwyty, co jest jego najlepszym indywidualnym wynikiem w tegorocznych rozgrywkach.


Po stronie Akademików dobrze spisywali się Maciej Rostalski, Mateusz Rutkowski oraz Michał Wielechowski. Wspominane wyżej trio skompletowało w sumie 32 oczka, ale nawet to nie wystarczyło by powstrzymać lidera z Ostrowa Wielkopolskiego.


Koniec końców żółto-niebiescy odnieśli już czwarte zwycięstwo na zapleczu ekstraklasy i z kompletem punktów przewodzą w I-ligowym gronie. Takim samym bilansem mogą pochwalić się tylko Spójnia Stargard Szczeciński oraz MOSiR Krosno.


AZS Politechnika Poznań - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 60:71 (14:15, 12:7, 14:23, 20:26)


AZS: Wielechowski 12, Rostalski 10, Rutkowski 10, Baszak 9, Budnikowski 8, Szydłowski 6, Tyborowski 2, Pawełczyk 2, Rzeczkowski 1, Janowski 0, Wiciak 0.


Stal: Żurawski 18, Andrzejewski 17, Ochońko 10, Suliński 10, Spała 7, Olejnik 2, Pisarczyk 2, Mroczek-Truskowski 2, Milczyński 2, Sirijatowicz 1, Zębski 0.


Kategoria: SportKoszykówka
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę