OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Kibice zatrzymani w trakcie meczu żużlowego

Dawid Bilski | 07.10.2014
Kibice zatrzymani w trakcie meczu żużlowego
fot. Wojciech Tarchalski

Zakazy stadionowe i ograniczenie wolności to sankcje jakie nałożył na dwóch ostrowskich kibiców Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim, rozpatrując ich sprawę w trybie przyspieszonym. W czasie trwania niedzielnego meczu żużlowego, z trybuny wtargnęło na tor dwóch kibiców ostrowskiej drużyny.


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zabezpieczali w minioną niedzielę na Stadionie Miejskim zawody żużlowe pomiędzy ŻKS Ostrovia Ostrów Wlkp. a Wandą Kraków. Podczas przerwy w zawodach spowodowanej awarią oświetlenia na tor żużlowy wdarło się dwóch kibiców miejscowej drużyny.


Mężczyźni zostali ujęci przez pracowników ochrony i przekazani policjantom. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu ostrowskiego w wieku 35 i 45 lat. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że obaj mężczyźni mieli ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zostali oni zatrzymani w policyjnym areszcie, gdzie musieli najpierw wytrzeźwieć.


Zebrany niezwłocznie przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił na skierowanie wniosku do sądu o rozpatrzenie sprawy kibiców w trybie przyspieszonym. Sąd orzekł wobec zatrzymanych kibiców 2-letnie zakazy stadionowe wstępu na mecze żużlowe z udziałem ŻKS Ostrovii na terenie całego kraju. Oboje podczas meczu Ostrovii są zobowiązani stawić się w ostrowskiej komendzie. Ponadto sąd zastosował wobec mężczyzn 4 miesiące ograniczenia wolności, polegające na tym, że w tym okresie są zobowiązani wykonywać prace na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie.


To kolejny w ostatnim czasie przypadek zastosowania trybu przyspieszonego wobec kibiców zakłócających zawody sportowe. Przypomnijmy, że pod koniec września tego roku, zakazy stadionowe, grzywnę i ograniczenie wolności zastosował sąd wobec kibiców piłki nożnej, za incydenty podczas pucharowego meczu pomiędzy Ostrovią 1909 a Ruchem Chorzów.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę