OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Nielegalnie pobierali prąd

Dawid Bilski | 06.10.2014
Nielegalnie pobierali prąd
fot. Wojciech Tarchalski

Trzech mieszkańców powiatu ostrowskiego korzystało z energii elektrycznej nie płacąc rachunków za jej zużycie. Mówimy o nielegalnym poborze energii elektrycznej, co stanowi już przestępstwo. Za nielegalny pobór energii, który jest niczym innym jak kradzieżą, mężczyznom grozi do 5 lat więzienia


Policjanci i pracownicy zakładu energetycznego często ujawniają przypadki nielegalnego poboru energii elektrycznej. To nielegalne zjawisko nasila się zwłaszcza w okresie jesienno -zimowym z uwagi na sezon grzewczy. Kilka dni temu na gorącym uczynku wpadło trzech mieszkańców powiatu ostrowskiego. Wykonując tzw. obejście licznika, nielegalnie pobierali energię elektryczną. Korzystanie z prądu „na lewo" jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności. Dotkliwa może być również kara nakładana przez ponoszący z tego tytułu straty zakład energetyczny.


Każdy z nas codziennie korzysta z wielu udogodnień i dostępnych dóbr. Jednym z takich dóbr jest na pewno dostęp do elektryczności. Zatem nie podchodźmy lekceważąco do obowiązku uiszczania opłat za jej zużycie. Nielegalny pobór energii elektrycznej stanowi przestępstwo.


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę