OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Kuba Badach zauroczony Ostrowem

Dawid Bilski | 06.10.2014
Kuba Badach zauroczony Ostrowem
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

"C'est la vie", "Byłaś serca biciem", "Samotność we dwoje" - to tylko niektóre z utworów z repertuaru Andrzeja Zauchy, które zaprezentował ostrowskiej publiczności Kuba Badach wraz z zespołem. Muzyk na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury wystąpił 3 października 2014 roku w ramach 22. Festiwalu Wszystko jest poezją.


Kuba Badach w Ostrowie Wielkopolskim wystąpił po raz trzeci. Pierwszy raz w "Koncercie charytatywnym dla Jankowa Przygodzkiego", drugi raz z zespołem Poluzjanci, teraz z programem "Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha".


- Gdy rok temu organizowaliśmy koncert dla charytatywny dla poszkodowanych w pożarze gazu w Jankowie Przygodzkim dzwoniliśmy do wielu artystów. Kuba Badach jako jedyny zadał tylko jedno pytanie - kiedy? Szanowni Państwo, powitajmy wspaniałego artystę i człowieka o wielkim sercu - powiedział Prezydent Jarosław Urbaniak.


Na scenie obok wokalisty pojawili się: Jacek Piskorz na instrumentach klawiszowych, Robert Kubiszyn na kontrabasie i gitarze basowej, Robert Luty na perkusji, Przemysław Maciołek na gitarze, Marcin Górny na klawiszu i przeszkadzajkach oraz Maciej Kociński na saksofonach i klarnecie.


- Cieszę się, że po raz kolejny mogę przed Państwem wystąpić i zagrać w jednej z najlepszych sal w Polsce, a wiem co mówię, bo koncertujemy w całym kraju. Macie także wspaniały rynek z uroczymi knajpkami - mówił ze sceny Kuba Badach.


Podczas piątkowego koncertu artysta zaprezentował utwory Andrzeja Zauchy w nowych aranżacjach. Kuba Badach we wczesnej młodości miał okazję poznać Andrzeja Zauchę, współpracować z nim i do dzisiaj pozostaje pod wrażeniem jego talentu.


- Znałem Andrzeja Zauchę. Miałem szczęście patrzeć, jak pracował i jak żył. Jednych z pierwszych utworów, które mnie zauroczył był "C'est la vie" - powiedział K. Badach.


W ramach festiwalu wystawione zostały spektakle "Mój Molier" w wykonaniu Andrzeja Seweryna oraz „Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda” w wykonaniu Jerzego Treli. Na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury pojawiło się także męskie trio Waglewski – FICH – EMADE (4 października). Oprócz spektakli teatralnych i koncertów w ramach festiwalu odbył się Turniej Jednego Wiersza i pierwszy panel dyskusyjny na temat poezji i granic hasła „wszystko jest poezjąPowiązane wydarzenie z Kalendarium
Wszystko jest Poezją Wszystko jest Poezją2-paź-2014 - 4-paź-2014
OCK ul. Wolności, Forum Synagoga ul. Raszkowska
Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Kultura i rozrywkaImprezy
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę