OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Darmowy internet w ośmiu punktach Ostrowa

Dawid Bilski | 30.09.2014
Darmowy internet w ośmiu punktach Ostrowa
fot. Redakcja

W ośmiu miejscach w Ostrowie Wielkopolskim można korzystać z dostępu do bezpłatnego internetu. Hot Spoty miejskie działają m.in. na ostrowskim rynku oraz w Parku Miejskim. Pierwsze miejsce z bezpłatnym dostępem do sieci pojawiło się w 2007 roku i był to RYNET, następny był PARKNET.


Teraz wszystkie strefy w mieście, w których można się połączyć będą oznaczone jednakowymi tabliczkami „Ostrowski HOT SPOT”.


Po raz pierwszy sieć bezpłatnego miejskiego internetu pojawiła się w 2007 roku na ostrowskim rynku, następnie w 2012 r. w Parku Miejskim. Dziś z bezpłatnego internetu można korzystać także: w Parku 600-lecia przy al. Solidarności ("Orlik" i Skatepark), na Piaskach- Szczygliczka, na Placu 23 Stycznia, w Parku Północnym (ul. Reymonta i ul. M. Konopnickiej), w Parku 3 Maja (ul. Kościuszki) oraz w OCK - u(hol, kawiarenka, plac przed OCK przy ul. Raszkowskiej).


- Darmowy internet bezprzewodowy jest atrakcyjny szczególnie dla osób odwiedzających nasze miasto, ale także dla ostrowian, którzy czas wolny spędzają m.in. na rynku czy w Parku Miejskim. Szczególnie dziś, w dobie smartfonów, tabletów i laptopów, szybki dostęp do internetu jest dużym udogodnieniem. Łatwo i - przede wszystkim - za darmo można w wybranych miejscach w Ostrowie przeglądać strony internetowe czy też odebrać pocztę mailową - mówi Andrzej Baraniak, Sekretarz Miasta.


Dostęp do bezpłatnej sieci miejskiej jest szybki i łatwy. Wystarczy połączyć się z siecią bezprzewodową przez Wi- fi o nazwie "Ostrowski Hot Spot".


- W przyszłym roku w okresie wakacyjnym planujemy zaprosić do wspólnej zabawy dzieci i młodzież i zorganizować szereg akcji pod wspólną nazwą „WŁĄCZ SIĘ”. Za każdym razem w innym miejscu miasta, gdzie działa Ostrowski Hot Spot. Projekt w założeniu jest interaktywny, czyli ci, którzy zechcą będą mogli mieć na niego wpływ. Więcej na dziś nie chciałabym zdradzać, ale polecam śledzić naszą stronę miejską, a także facebooka prezydenta miasta -€“ mówi Justyna Mikołajczyk, naczelnik Wydziału Organizacyjnego.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę