OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

64-letni pirat drogowy

Dawid Bilski | 29.09.2014
64-letni pirat drogowy
fot. Wojciech Tarchalski

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę, który dwukrotnie przejechał skrzyżowanie przy włączonym czerwonym świetle sygnalizatora. Kierowca tłumaczył, że nie widział czerwonego światła. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, teraz jego sprawa trafi do sądu.


Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w miniony piątek, około 11:30 na Alejach Słowackiego w Ostrowie Wielkopolskim. Policjanci ostrowskiej „drogówki" patrolując ulice miasta zauważyli, że kierujący osobowym renaultem megane, przejechał przez skrzyżowanie podczas włączonego czerwonego światła sygnalizacji. Tylko refleks innych kierowców, którzy zostali zmuszeni do gwałtownego hamowania, pozwolił na uniknięcie zderzenia.


Policjanci natychmiast udali się za tym samochodem, którego kierowca zaledwie kilkanaście metrów dalej, popełnił to samo wykroczenie na kolejnym skrzyżowaniu. Dalszą jazdę uniemożliwili już policjanci zatrzymując kierowcę tego samochodu. Okazał się nim 64-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna był trzeźwy, a policjantom tłumaczył, że nie widział czerwonego światła na sygnalizatorach.

W związku ze spowodowaniem bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali 64-latkowi uprawnienia do kierowania, które wraz z wnioskiem o ukaranie trafią do sądu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę