OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Popisywał się na motocyklu i stracił prawo jazdy

Dawid Bilski | 26.09.2014
Popisywał się na motocyklu i stracił prawo jazdy
fot. Wojciech Tarchalski

 Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali wczoraj motocyklistę, który popełnił szereg wykroczeń. Jego wyczyny na drodze krajowej nr 11 w znaczący sposób stwarzały zagrożenie dla ruchu pojazdów. Brawurowa jazda zakończyła się zatrzymaniem przez policjantów uprawnień do kierowania.


Wczoraj około godz. 17:00 policjanci ostrowskiej „drogówki" patrolując drogę krajową nr 11, zauważyli jadącego na jednym kole motocyklistę. Mało tego, w ten właśnie sposób, kierujący BMW wyprzedzał inne pojazdy przekraczając podwójną linię ciągłą.


Styl jego jazdy zmuszał innych uczestników ruchu drogowego do zjeżdżania na pas awaryjny w celu uniknięcia zderzenia. Brawurową jazdę motocyklisty zakończyli ostatecznie policjanci zatrzymując go. I tu kolejne zaskoczenie. 30-letni mieszkaniec Kalisza tłumaczył policjantom, że powodem takiej jazdy jest duża moc jego motocykla.


W świetle takiego tłumaczenia zasadnym wydaje się zatem zamiana motocykla na rower turystyczny. Tymczasem policjanci za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa i stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym, zatrzymali 30-latkowi prawo jazdy. Teraz z jego drogowymi wyczynami zapozna się sędzia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę