OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Grzegorz Dzikowski: W trakcie meczu myślami byłem już w Krakowie

EA | 23.09.2014
Grzegorz Dzikowski: W trakcie meczu myślami byłem już w Krakowie
fot. Wojciech Tarchalski

Grzegorz Dzikowski obiecał kibicom po meczu w Pile awans do finału play-off PLŻ2 i słowa dotrzymał. Gdy jego zespół zapewnił sobie już miejsce w decydującej batalii, choć trwał mecz z Victorią, nasz szkoleniowiec myślami był już przy pojedynku ze Speedway Instal Wandą Kraków.


- Nie wracajmy już do meczu z Pile. Mówiłem kibicom po 12-punktowej porażce w pierwszym meczu, by się nie martwili, bo odrobimy stratę z nawiązką i słowa dotrzymałem W momencie, w którym zapewniliśmy sobie awans do finału, myślałem już o meczu w Krakowie. To co działo się w dalszej części meczu w Ostrowie, było już mniej istotne - powiedział po niedzielnych zawodach Grzegorz Dzikowski.


Choć wielu mówi, że ostrowski tor jest łatwyi nie jest hadicapem dla miejscowej drużyny, trener Dzikowski wraz z toromistrzem potrafią go tak zrobić, że MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia zyskuje przewagę nad rywalami. - Tor mamy taki, jaki mamy. Na początku sezonu powiedziałem, że nie będę zmieniał tego toru. Cały czas chodziło mi o to, by naszych chłopaków dopasować do tego toru i wyciągnąć wszystkie handicapy, jakie możemy mieć. To, co zespół pokazał w meczu z Victorią Piła świadczy o tym, że poszliśmy w dobrym kierunku - wyjaśnił trener biało-czerwonych.


Grzegorz Dzikowski skupia się teraz, by całosezonowa praca nie poszła na marne i by zespół zrealizował cel, jakim jest awans do pierwszej ligi. - Tę drużynę, którą budowaliśmy przez cały sezon. W końcu musiało to zaprocentować. Szukaliśmy optymalnego doboru par, różnych rozwiązań taktycznych na decydującą część sezonu - to wszystko przynosi teraz efekt. Mówiłem od początku, że sezon zasadniczy jest tylko drogą do celu, który mamy do zrealizowania w play-off. Awansowaliśmy do finału, ale z gratulacjami proszę się wstrzymać. Przed nami jeszcze jeden krok do wykonania, by spełnić cele i marzenia ostrowskiego środowiska żużlowego - zakończył popularny "Dziki".


Kategoria: SportŻużel
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę