OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Brąz Miłosza Fludera na mistrzostwach świata

Dawid Bilski | 14.09.2014
Brąz Miłosza Fludera na mistrzostwach świata

Pochodzący z Wierzbna, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie, Miłosz Fluder zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata juniorów w formule kick-light w wadze -69kg.podczas turnieju w rozgrywanego we włoskim Rimini.17-latek na co dzień trenuje w SSW CENTER-TEAM Odolanów pod okiem trenera Tomasza Sroki. W pierwszym pojedynku zmierzył się z Łotyszem Andrejsem Kukarenisem, którego pokonał jednogłośnie na punkty 3:0! W ćwierćfinale zwyciężył jednogłośnie na punkty 3:0 z reprezentantem Republiki Południowej Afryki - Heinrich Pierre Schutte. W pojedynku półfinałowym walczył z gospodarzem mistrzostw Włochem Leandro Causerano. Włoch okazał się bardzo niewygodnym przeciwnikiem, bardzo łatwo przewracającym się po atakach Miłosza, dzięki czemu Miłosz nie mógł kontynuować swoich ofensywnych technik. Rywal skutecznie punktował w defensywie i uciekał Miłoszowi. Niestety werdykt był niekorzystny dla nas i do finału wszedł Leonardo Causerano.


- Ten wynik jest niebotycznym sukcesem indywidualnym Miłosza, jak również naszego klubu. Po srebrnym medalu mistrzostw Europy Roberta Szymańskiego z 2011 roku. Miłosz na ten medal bardzo ciężko pracował, razem poświęciliśmy niemal całe wakacje by móc się do tych mistrzostw przygotować jak najlepiej. Codzienne treningi przyniosły jednak rezultat, i to cieszy niesamowicie, że z tak małej miejscowości jak Wierzbno możemy mieć medalistę mistrzostw świata - komentuje Tomasz Sroka.


We Włoszech zaprezentował się jeszcze jeden zawodnik klubu z Odolanowa. Patryk Frąszczak rywalizował w formule K-1 w wadze -60kg. Jego przygoda z mistrzostwami zakończyła się na przegranym pojedynku w pierwszej rundzie.

Kategoria: Sport
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę