OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Powtórzyć wynik z rundy zasadniczej

EA | 12.09.2014
Powtórzyć wynik z rundy zasadniczej

Zwycięstwo, choćby w najmniejszych rozmiarach, a najlepiej powtórzenie wyniku z rundy zasadniczej – taki cel przyświeca żużlowcom MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia przed pierwszym meczem półfinału play-off w Pile. Batalia o awans do wielkiego finału z Victorią rozpocznie się w niedzielę o godzinie 15:00 na torze w Pile.


Trenerzy obu ekip przed decydującą częścią sezonu stawiają na obcokrajowców. Zarówno w Victorii jak i MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia wystąpi tylko po jednym krajowym seniorze. W Pile menedżer Janusz Michaelis desygnuje do boju trzech Duńczyków i Rosjanina. Trener Grzegorz Dzikowski stawia na bardziej międzynarodowe towarzystwo. W biało-czerwonych barwach zobaczymy Szweda, Duńczyka, Fina i Czecha.


Czarnym koniem Victorii może okazać się Duńczyk, Rasmus Jensen. Mniej pecha niż w pierwszym meczu powinien mieć Piotr Świst. Nieobliczalny jest Jesper Monberg i Witalij Biełousow. Teoretycznie najsłabszym ogniwem Victorii jest Steen Jensen. Dużą przewagę ostrowianie powinni mieć jednak na pozycjach juniorskich. Maksym Drabik - wspólnie prawdopodobnie z Marcinem Wawrzyniakiem - musi wręcz zdobyć więcej punktów niż młodzieżowcy gospodarzy.


Skład ostrowian w porównaniu z pierwszym meczem w Pile mocno się różni. Nie ma Ronniego Jamrożego, którego zastąpi Kamil Brzozowski. Miejsce słabo spisującego się na obcych torach Davida Bellego zajmie Ales Dryml. W pierwszy - wygranym meczu - w Pile klasą dla siebie byli Nicklas Porsing i Peter Karlsson, którzy w dwójkę pociągnęli wynik drużyny. Warto przypomnieć, że początek spotkania nie układał się wtedy po myśli ostrowian. - Bardzo chciałbym, abyśmy powtórzyli wynik z pierwszego spotkania. Wygrana w granicach 9-10 punktów byłaby idealna. W ciemno jednak wezmę każde nasze zwycięstwo - przyznaje trener Grzegorz Dzikowski. W pierwszym meczu tego sezonu w Pile ostrowianie wygrali 49:40. Powtórka w niedzielę mile widziana.


Awizowane składy:
MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia:

1. Kamil Brzozowski
2. Ales Dryml
3. Timo Lahti
4. Nicklas Porsing
5. Peter Karlsson
6. Maksym Drabik

KŻ Victoria Piła:
9. Rasmus Jensen
10. Steen Jensen
11. Witalij Biełousow
12. Jesper Monberg
13. Piotr Świst
14.
15. Arkadiusz Pawlak


 

Kategoria: SportŻużel
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę