OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Wykaszali torowisko po spożyciu alkoholu

Dawid Bilski | 04.09.2014
Wykaszali torowisko po spożyciu alkoholu
fot. Wojciech Tarchalski

16 pracowników firmy zajmującej się wykaszaniem rejonu torowisk kolejowych, przebadali wczoraj na zawartość alkoholu ostrowscy policjanci. Okazało się, że nie wszyscy podjęli pracę trzeźwi. Wynik badań potwierdził obecność alkoholu w organizmie aż u 9 pracowników.


Wczoraj około godz. 14:30 funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei powiadomili dyżurnego ostrowskiej policji, że mężczyźni wykonujący pracę w rejonie przejazdu kolejowego przy ul. Chłapowskiego w Ostrowie Wielkopolskim, mogą być pod wpływem alkoholu.


Na miejsce skierowano policjantów z ogniwa patrolowego. Badaniu na zawartość alkoholu w organizmie poddano 16 pracowników. Niestety okazało się, że nie wszyscy w trakcie wykonywania pracy byli trzeźwi. Obecność alkoholu w organizmie policjanci stwierdzili u 9 osób. Rozbieżność była spora bo od 0,16 do 2,6 promila alkoholu.


Policjanci ustalili, że pracownicy są zatrudnieni w firmie, która wygrała przetarg na wykaszanie traw w rejonie torowisk i takie właśnie prace były w tym dniu przez nich prowadzone. Właściciel firmy natychmiast odsunął nietrzeźwych pracowników od prowadzenia dalszych prac.


Mężczyźni, którzy pracowali pod wpływem alkoholu, popełnili wykroczenie, za które kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu lub grzywny. Można powiedzieć, że mężczyźni swoim zachowaniem narazili nie tylko siebie na niebezpieczeństwo związane z pracą w rejonie torowiska. Nie pomyśleli kompletnie o swoich rodzinach, gdyż ich postępowanie może zakończyć się dyscyplinarnym zwolnieniem z pracy przez pracodawcę.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę