OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

MDK od października w nowym miejscu

Dawid Bilski | 04.09.2014
MDK od października w nowym miejscu
fot. Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie

 - Ten cały budynek to jest wielkie innowacyjne rozwiązanie dla nas - mówi Anna Torz, oceniając warunki w nowej siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury. Do nowoczesnych pomieszczeń przy ul. Wolności placówka przenosi się już za kilka tygodni. Zajęcia w nowym roku szkolnym rozpoczęły się jeszcze w budynku przy ul. Gimnazjalnej.


Prace związane z modernizacją obiektu wkraczają w decydującą fazę.

- Część pomieszczeń jest już gotowa, w pozostałych trwają prace wykończeniowe. To przede wszystkim montaż instalacji, ogniotrwałych sufitów oraz wyposażenia, które znajdować się będzie w poszczególnych pracowniach. Prace postępują zgodnie z planem i myślę, że już w połowie października budynek zostanie ukończony - mówi Dariusz Kaczmarek dyrektor Zespołu Szkół Usługowych, realizujący inwestycję.


Najtrudniejszym przedsięwzięciem pod względem budowlano-inżynieryjnym było wpisanie w istniejącą substancję sali widowiskowej. Decyzja o jej budowie zapadła na początku roku.

- Mimo, że decyzja o budowie sali wymagała zarówno zmian w projekcie jak również dodatkowych środków z budżetu Powiatu Ostrowskiego to uważam, że była trafiona. Kameralna sala na ok. 140 miejsc jest potrzebna MDK-owi i z pewnością będzie dobrze wykorzystywana - mówi Paweł Rajski Starosta Ostrowski. Podobną opinię na ten temat ma dyrektor MDK.


- Sala widowiskowa jest dla nas przysłowiową "wisienką na torcie". Będzie to obiekt z pełnym zapleczem scenicznym profesjonalnym nagłośnieniem oraz oświetleniem, w którym swoje możliwości i osiągnięcia będzie mogło zaprezentować wiele naszych sekcji i pracowni - mówi A. Torz.

W nowej lokalizacji MDK powinien rozpocząć działalność pod koniec października. Większa o 100 proc. powierzchnia, liczne i funkcjonalne węzły sanitarne z pewnością się przydadzą, bo zainteresowanie zajęciami pozalekcyjnymi nie słabnie.

- Zapisy na obecny rok szkolny trwały, o czym szeroko informowaliśmy, od 1 kwietnia do 30 czerwca - wyjaśnia dyrektor MDK Anna Torz. - W sumie zapisało się do nas 970 osób - dzieci i młodzieży. To bardzo dużo. Przyjęliśmy 906 osób - dodaje Anna Torz.


W ofercie Młodzieżowego Domu Kultury są jeszcze wolne miejsca na zajęcia: dziennikarsko-multimedialne, teatralne, poetycko-literackie, rękodzieła artystycznego, a także do Klubu Miłośników Gier Planszowych.

- Przyjmujemy zgłoszenia, dopóki będą wolne miejsca. By się zapisać na zajęcia do MDK, należy pobrać kartę ze strony internetowej placówki i wypełnioną zostawić w sekretariacie, można też zapisać się osobiście w MDK, przy czym dzieci niepełnoletnie zapisują rodzice - wyjaśnia szefowa MDK.


Oferta MDK jest coraz bogatsza. W minionym roku zostały uruchomione nowe formy zajęć, podobnie jest i w tym roku szkolnym. Chętni mogą uczestniczyć w zajęciach poetyckich, Klubie Miłośników Gier Planszowych czy w zajęciach z tańca towarzyskiego. Te ostatnie oficjalnie rozpoczną się po przeprowadzce do nowej siedziby przy ul. Wolności gdzie znajduje się odpowiednia ilość sal tanecznych.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę