OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Powstaną miejsca parkingowe przy SP nr 5

Dawid Bilski | 27.08.2014
Powstaną miejsca parkingowe przy SP nr 5
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na budowę chodnika wraz z budową miejsc parkingowych przy ul. Grabowskiej. To ważny odcinek drogi powiatowej w mieście, który znajduje się naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 5. Inwestycję realizować będzie Powiat Ostrowski.


O tę inwestycję apelowali na spotkaniu Rady Osiedla mieszkańcy i przewodniczący Osiedla. Prace powinny rozpocząć się po połowie września. Obceny na spotkaniu wicestarosta Tomasz Ławniczak obiecał, że jeśli pojawią się w budżecie powiatu oszczędności, to chodnik na odcinku 250 metrów będzie zmodernizowany.

Chodnik naprzeciwko SP 5 to kolejna inwestycja, jaka w ostatnim czasie zostanie przeprowadzona przy ulicy Grabowskiej. W 2009 roku zakończono przebudowę chodnika po jednej stronie ulicy Grabowskiej tj. od skrzyżowania z ulicą Kaliską do skrzyżowania z ulicą Zofii Nałkowskiej. Nową nawierzchnię z kostki brukowej położono na długości 1200 metrów. Inwestycja została sfinansowana w ramach współpracy Powiatu Ostrowskiego z Miastem Ostrów Wielkopolski. Powiat sfinansował 70% inwestycji, natomiast miasto dołożyło 30 %. Równocześnie z budżetu powiatu sfinansowano przebudowę nawierzchni drogowej na odcinku 200 metrów.


W kwietniu br. wzdłuż ulicy Grabowskiej w Ostrowie Wielkopolskim wymieniono także lampy uliczne i pojawiło się nowe oświetlenie LED-owe. Zadanie zrealizowała Spółka „Oświetlenie Uliczne i Drogowe” sp. z o.o z Kalisza w porozumieniu z miastem Ostrów Wielkopolski.


W sierpniu 2014 roku na ulicy Grabowskiej pojawiły się dwie nowe wiaty przystankowe, z czego jedna stanęła naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 5. To zadanie realizowane jest z budżetu miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę