OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Lotnisko w Michałkowie
fot. IF
Lotnisko w Michałkowie

Lotnisko w Michałkowie

redakcja | 28.02.2011

Michałków jest położony ok. 5 km na północ od Ostrowa Wielkopolskiego. Mieści się tam lotnisko, na którym działa Aeroklub Ostrowski - lotniczy klub sportowy, utworzony w 1945 r. Odwołuje się on do tradycji pilotów i konstruktorów lotniczych, działających w Ostrowie już w latach międzywojennych. Lotnisko posiada trawiastą nawierzchnię. Przy lotnisku mieszczą się hangary, zespół budynków obsługi lotniska oraz zespół budynków Aeroklubu. Działają tam min. Klub spadochroniarski oraz kawiarenka. Lotnisko jest pierwszą w Polsce zawodową Spadochronową Strefą Zrzutu. Nosi ona nazwę Pyrlandia Boogie i powstała w 2001 roku.

Na lotnisku w Michałkowie wielokrotnie odbywały się zawody szybowcowe i spadochroniarskie rangi krajowej i międzynarodowej. W czerwcu 2009 roku odbyła się największa w tym roku w Europie impreza spadochronowa - Euro Big Way Camp Michałków 2009.

Do Michałkowa zjechało wtedy 176 skoczków z całego świata, ich celem było ułożenie formacji – gwiazdy składającej się z ponad 100 spadochroniarzy. Były to europejskie kwalifikacje do rekordu świata w największej formacji spadochronowej, który odbędzie się w 2011 roku w Tajlandii. Rok wcześniej tj. w 2008 na lotnisku w Michałkowie pobity został rekord Polski. Ustanowiło go 45 skoczków.
Aeroklub Ostrowski planuje w tym roku 21-22 maja zorganizowanie festynu lotniczego pod hasłem „Lotnisko bliżej miasta”. Współorganizatorem festynu został Starosta Ostrowski. Organizatorzy planują min. zaprezentować przybyłym widzom normalny dzień Aeroklubu, kiedy to odbywają się loty: szybowcowe, samolotowe, śmigłowcowe, modeli zdalnie sterowanych, paralotni, motolotni, balonów, skoki spadochronowe oraz treningi grup akrobacyjnych.

Fotogaleria:{mod_googlemaps_id_3}

Opracowanie: IF
Kategoria: W obiektywieFoto
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę