OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Będą remonty budynków MZGM

Dawid Bilski | 25.08.2014
Będą remonty budynków MZGM
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Kolejne budynki będące w zasobach MZGM czeka generalny remont. Spółka rozstrzygnęła przetargi na: remonty całych budynków, ale także na odnowienie remonty klatek schodowych, wymianę okien, ocieplanie budynków, remont balkonów itd.


Oprócz modernizacji "starej" substancji mieszkaniowej Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej kończy budowę nowego bloku z 16 mieszkaniami w ramach ostrowskiego Programu Mieszkaniowego.


Zdecydowana większość remontów spółka przeprowadza wspólnie ze wspólnotami mieszkaniowymi. Wtedy wymagane jest wcześniejsze podjęcie przez wspólnotę stosownej uchwały o przystąpieniu do remontu i w zależności od wysokości udziałów – partycypowanie w kosztach.

- Zakres wymaganych prac jest określany w uchwale i dopiero potem ogłaszany przetarg na wykonanie prac -€“ podkreśla Piotr Trybek, prezes MZGM SA w Ostrowie Wielkopolskim. - Koszty modernizacji są różne w zależności od skali prowadzonych prac.


Przetargiem objęte są budynki przy: ul. Kolejowej 9, Wrocławskiej 22, Wrocławskiej 25, Dojazdowej 2, Wojska Polskiego 4, Żwirki 31-37, Marii Konopnickiej 3-5, Partyzancka 5, Wojska Polskiego 6, odremontowane klatki schodowe będą mieć mieszkańcy budynków przy ul. Żwirki 11 i Partyzancka 1. Do tego kilkadziesiąt okien w mieszkaniach.


W 2013 roku Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej odnowił elewacje w trzech kamienicach: przy ul. Wolności 22, ul. Wolności 3 i ul. Wrocławskiej 19. Oprócz elewacji MZGM remontuje mieszkania, odnawia dachy, wymienia stolarkę okienną i drzwiową w kilkunastu budynkach. Jest także przeprowadzana termomodernizacja obiektów i buduje blok z 16 mieszkaniami w ramach „ostrowskiego programu mieszkaniowego”.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę