OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Podsumowanie weekendu: 1 ofiara śmiertelna

Dawid Bilski | 18.08.2014
Podsumowanie weekendu: 1 ofiara śmiertelna
fot. Wojciech Tarchalski

Sierpniowy długi weekend już za nami. Niestety tym razem na drogach powiatu ostrowskiego nie obyło się bez tragicznych zdarzeń. W dwóch wypadkach drogowych zginęła jedna osoba, jedna też została ranna.


Jak zawsze, kiedy pojawia się możliwość dłuższego wypoczynku, na drogach można zaobserwować większe natężenie ruchu pojazdów związanych z wyjazdami i powrotami. Zwiększa się wówczas zagrożenie, gdyż każdy chce jak najszybciej najpierw dojechać do miejsca wypoczynku, a po jego zakończeniu powrócić do domu.


W całym kraju w 348 wypadkach drogowych zginęły 32 osoby, a 441 zostało rannych. Policjanci zatrzymali także 1437 nietrzeźwych kierowców. Nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego przez cały ten czas, czuwali również ostrowscy policjanci, kontrolując trzeźwość kierowców i reagując na każde popełnione wykroczenie.


Od czwartku 14 sierpnia, kiedy to rozpoczęły się pierwsze weekendowe wyjazdy, do chwili jego zakończenia czyli 17 sierpnia, na drogach powiatu ostrowskiego odnotowano 2 wypadki drogowe, w których śmierć poniosła jedna osoba, jedna też została ranna. Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce w nocy z 15 na 16 sierpnia w miejscowości Wierzbno. Z nieustalonych dotychczas przyczyn kierujący motocyklem kawasaki, 22-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, uderzył w przydrożne drzewo i poniósł śmierć na miejscu.


Ponadto policjanci odnotowali 25 kolizji drogowych. Nie obyło się także bez nietrzeźwych kierowców. W trakcie długiego weekendu ostrowscy policjanci zatrzymali 16 kierujących na „podwójnym gazie".

Te statystyki pokazują, że nadal mimo apeli, nie kierujemy się na drodze rozwagą i zdrowym rozsądkiem.

Policjanci dziękują wszystkim kierującym, którzy z odpowiedzialnością zachowywali się na drogach naszego powiatu i stosowali się do przepisów ruchu drogowego.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę