OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

W trakcie weekendu zatrzymano 13 nietrzeźwych kierowców

Dawid Bilski | 11.08.2014
W trakcie weekendu zatrzymano 13 nietrzeźwych kierowców
fot. Wojciech Tarchalski

Trzynastu nietrzeźwych kierujących zatrzymali ostrowscy policjanci w okresie minionego weekendu na drogach powiatu ostrowskiego. Rekordzista miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu.


Upały i weekend. Takie zestawienie powoduje, że wiele osób, nie idąc do pracy gasi swoje pragnienie nie tylko wodą mineralną, ale często zimnym piwem. Odbywają się weekendowe spotkania towarzyskie, kończące się w późnych godzinach nocnych lub nawet nad ranem. Niestety brakuje czasem odrobiny zastanowienia się nad swoim stanem psychofizycznym, wsiadając do samochodu w ciągu dnia lub po krótkim śnie, po nieprzespanej nocy. To zazwyczaj przyczyny przypadków kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości, które wciąż na polskich drogach się zdarzają.


Policjanci w każdy weekend zatrzymują podczas kontroli trzeźwości na drodze osoby, które zdecydowały się kierować pojazdem po wypiciu alkoholu. Ten weekend jednak znacząco wyróżnił się na tle niektórych poprzednich, gdyż takich przypadków policjanci odnotowali aż trzynaście. Zatrzymano nietrzeźwych kierujących samochodami, motocyklem, motorowerami i rowerami, a rekordzista miał w wydychanym powietrzu ponad dwa i pół promila alkoholu. Dwaj inni nieco poniżej dwóch i pół.Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę