OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Ukradł batonik za 2,49

Dawid Bilski | 08.08.2014
Ukradł batonik za 2,49
fot. Wojciech Tarchalski

Wysoka kara grozi mężczyźnie, który skradł ze sklepu batonik, dopuszczając się przy tym przemocy wobec ochroniarza. Kradzież rozbójnicza zagrożona jest karą nawet do 10 lat więzienia.


Do kasy jednego z ostrowskich marketów podeszła para osób, która zakupiła wino. Mężczyźnie przyszła jednak jeszcze ochota na batonika wartości 2,49 złotych, którego wziął z półki, ale nie zamierzał już za niego zapłacić. Sytuację zauważył pracownik ochrony sklepu, który natychmiast wybiegł za parą opuszczającą już market.


Na parkingu, na widok ochroniarza wzywającego odchodzących, mężczyzna podjął próbę ucieczki, lecz pomimo to został ujęty przez pracownika. Użył jednak siły wobec interweniującego ochroniarza, więc interwencja zakończyła się wezwaniem patrolu Policji, który zatrzymał krewkiego mężczyznę.


Policjanci sprawdzili trzeźwość zatrzymanego i okazało się, że jest on pijany. W wydychanym powietrzu miał 0,8 promila alkoholu. Następnie trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej. To poważne przestępstwo, za które grozi kara więzienia nawet do lat 10. Z taka karą musi liczyć się 28-letni mieszkaniec Kalisza, który będzie musiał za swój czyn stanąć przed sądem.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę