OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Zderzenie skutera z rowerzystką

Dawid Bilski | 07.08.2014
Zderzenie skutera z rowerzystką
fot. Wojciech Tarchalski

W środę Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującemu skuterem, który na przejściu dla pieszych zderzył się z rowerzystką.


Jak ustalono, kierujący skuterem 19-latek na ulicy Raszkowskiej wjechał na pasy, po których poruszała się kierująca rowerem młoda kobieta. W tym czasie obok stał jadący wcześniej w tym samym kierunku fiat punto, którego kierujący zatrzymał się, by przepuścić rowerzystkę.


W wyniku zdarzenia rowerzystka trafiła do szpitala. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego realizujący czynności na miejscu kolizji, za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, zatrzymali kierującemu skuterem prawo jazdy. Wraz z wnioskiem o ukaranie za popełnione wykroczenie trafi ono do Sądu Rejonowego, który podejmie w tej sprawie dalsze czynności.


Lekceważące traktowanie przepisów ruchu drogowego, a zwłaszcza w sposób poważny i rażący ich naruszenie to również jedna z sytuacji, które skutkować mogą zatrzymaniem przez policjanta uprawnień do kierowania pojazdami. Nie jest to oczywiście jeszcze kara wymierzona kierującemu. Policjanci prawo jazdy kierują wraz z materiałami prowadzonego postępowania w sprawie kolizji bądź wypadku drogowego do sądu, a dopiero sąd orzeka w zakresie winy i kary za popełnione przestępstwo drogowe lub wykroczenie.

Jednak należy pamiętać, że rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego może skończyć się odebraniem przez sąd prawa jazdy na określony czas.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę