OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Stracili prawa jazdy za jazdę na podwójnym gazie

Dawid Bilski | 05.08.2014
Stracili prawa jazdy za jazdę na podwójnym gazie
fot. Wojciech Tarchalski

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości można trafić na 2 lata do więzienia. Naturalnie wiąże się to również z utratą prawa jazdy. Jednak pijani kierowcy za nic mają prawo. Wczoraj policjanci na drogach powiatu ostrowskiego zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.


Pomimo apeli ze strony policjantów nadal wielu kierowców zasiada za kierownicę po pijanemu. Taki kierowca musi mieć świadomość grożących mu konsekwencji i nieuchronności kary. Ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy, ale narażają życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.


Tylko w poniedziałek policjanci zatrzymali prawa jazdy 3 nietrzeźwym kierującym. Jeden z nich miał ponadto orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do sierpnia 2015 roku. W jego organizmie znajdowało się ponad 2 promile alkoholu. Blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kolejny, 44- letni kierujący Fordem Escortem. Badanie stanu trzeźwości następnego kierującemu wykazało 2,4 promila alkoholu.


Ponadto w dwóch przypadkach - sprawcy wypadku drogowego i kolejnemu, który spowodował kolizję drogową, policjanci za rażące naruszenie zasad ruchu drogowego zatrzymali uprawnienia do kierowania. Wraz z materiałami postępowania trafią one do Sądu.


Te sytuacje pokazują, że nadal konieczne jest prowadzenie wzmożonych kontroli kierowców, zarówno pod względem trzeźwości jak i posiadanych uprawnień do kierowania. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o kierowanie pojazdami w stanie trzeźwości o rozwagę i zachowanie ostrożności podczas korzystania z dróg. Przypominamy, że za rażące naruszenie przepisów drogowych policjanci zatrzymują prawo jazdy.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę