OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Anna Komorowska na Piaskach

Dawid Bilski | 04.08.2014
Anna Komorowska na Piaskach
fot. Łukasz i Maciej Malik.

Czy fajnie jest w Warszawie? W jakich krajach Pani jeszcze nie była? Czy była Pani kiedykolwiek w Parku Dużych Owadów? - to tylko niektóre z pytań, jakie zadali najmłodsi mieszkańcy naszego miasta Pierwsze Damie RP Pani Annie Komorowskiej. Małżonka Prezydenta RP gościła w niedzielę 3 sierpnia na ostrowskich Piaskach.


Małżonka Prezydenta RP spotkała się z najmłodszymi mieszkańcami miasta, z którymi wspólnie zwiedziła Park Olbrzymich Owadów. Jak przyznała Pierwsza Dama, w parku dużych owadów była po raz pierwszy.

- Jeszcze nigdy nie byłam w parku dużych owadów, natomiast owadów bardzo dużo w swoim życiu widziałam. Mam zaprzyjaźnionego pana, który ma pasiekę i bardzo chętnie zjadamy miód, który zrobią jego pszczoły. Bardzo się cieszę, że mogę zwiedzić to miejsce. Myślę, że obejrzenie owadów w zwielokrotnionym wymiarze powoduje, że dzieci się ich nie boją, ponieważ wiedzą już o nich trochę więcej - powiedziała Anna Komorowska Pierwsza Dama RP.


Podczas wizyty na Piaskach, najmłodsi wraz z całymi rodzinami zaprosili Pierwszą Damę do wspólnych zabaw przygotowanych w ramach Poziomkowego Ogrodu. Były gry planszowe, układanie puzzli oraz wspólne tańce zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Dużą atrakcją - szczególnie dla najmłodszych ostrowian - był także przejazd z Pierwszą Damą kolejką turystyczną.

- Niezwykle cieszę się, że możemy Panią gościć na ostrowskich Piaskach, w miejscu w którym chętnie wypoczywają nie tylko mieszkańcy Ostrowa, ale i całej Południowej Wielkopolski. To dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt, że zechciała Pani przyjąć nasze zaproszenie, i że możemy pochwalić się miejscem, w którym tysiące osób - jak Pani widzi - spędza swój wolny czas . To także duże wydarzenie dla naszych najmłodszych, którzy bardzo przeżywają Pani wizytę i oczekiwali na Panią z wielkim entuzjazmem i radością. Z pewnością ta wizyta zostanie w ich pamięci na długo - powiedziała Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Miasta.


Rodzinne gry i zabawy w ramach Poziomkowego Ogrodu przygotowało Stowarzyszenie "Ludzie dla Ludzi".

- Poziomkowy Ogród to jeden z elementów ogólnopolskiej kampanii "Postaw na Rodzinę", której uczestnikiem jest nasze miasto. W Poziomkowym Ogrodzie organizowane są imprezy kierowane głownie dla rodzin. Chcemy, by całe rodziny, dzieci z rodzicami, mogły wziąć udział we wszystkich rodzinnych grach, by wspólnie mogły spędzić czas także na zabawie. Ostrowianie bardzo chętnie biorą udział w zabawach, które odbywają się w Poziomkowym Ogrodzie, o czym świadczy duża frekwencja ostrowskich rodzin - dodaje M. Maląg.


Poziomkowy Ogród w Ostrowie Wielkopolskim został zorganizowany po raz kolejny. Wcześniej ostrowianie mieli okazję korzystać z jego atrakcji m.in. podczas tegorocznych majostaszków.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę