OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Tragiczny początek długiego weekendu
fot. KPP w Ostrowie Wlkp.

Tragiczny początek długiego weekendu

redakcja | 02.05.2012

Długi majowy weekend na drogach powiatu ostrowskiego niestety rozpoczął się tragicznie. W trzech wypadkach śmierć poniosły trzy osoby, a jedna została ranna.


Pierwszy tragiczny wypadek miał miejsce 27 kwietnia około godziny 21.40 w Gorzycach Wielkich. Kierujący Fordem Transitem, 42-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, na prostym odcinku drogi potrącił idącego prawą stroną jezdni mężczyznę. W wyniku odniesionych obrażeń, 54-letni mieszkaniec Gorzyc zmarł na miejscu. Kierowca był trzeźwy, policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Zaledwie dwa dni później, 29 kwietnia, miał miejsce następny niestety śmiertelny wypadek. Tuż przed godziną 8.00 rano, na skrzyżowaniu ul. Konopnej i Spacerowej w Ostrowie Wielkopolskim, doszło do zderzenia Opla Zafiry z motorowerem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem 69-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z Oplem Zafirą kierowanym przez 62-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. Zderzenie okazało się tragiczne dla 78-letniej pasażerki motoroweru, która poniosła śmierć na miejscu. Kierujący motorowerem mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, gdzie niestety na skutek odniesionych obrażeń, w dniu dzisiejszym zmarł. Kierowca Opla w wydychanym powietrzu miał 0,2 promila alkoholu i pobrano od niego krew do dalszych badań. Policja wyjaśnia okoliczności tego wypadku.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę