OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..
Czy warto kupować poleasingowe komputery?
Komputery poleasingowe

Czy warto kupować poleasingowe komputery?

redakcja | 23.07.2014

Zakup sprzętu komputerowego do niewielkiego biura, małej firmy lub do użytku prywatnego, może pociągać za sobą wysokie koszty. Można je skutecznie zminimalizować wybierając komputer o niskich, ale zapewniających stabilność działania parametrach. Jeśli jednak zależy nam, aby sprzęt szybko działał i pozwalał na ładowanie wymagających aplikacji, programów bądź gier komputerowych, nie można sobie pozwolić na taką oszczędność. Rozwiązaniem problemu może być zakup komputera poleasingowego. Czy jednak warto kupować używany sprzęt komputerowy?


Skąd wziąć poleasingowy sprzęt?


Jeśli jesteśmy zainteresowani możliwością zakupu laptopa, komputera stacjonarnego lub sprzętu peryferyjnego, powinniśmy zainteresować się ofertą firm, które wymieniają swój sprzęt na nowy lub sprzedają komputery poleasingowe  z uwagi na wymianę infrastruktury firmowej. Można też wyszukać oferty bezpośrednio od firm wyprzedających swój sprzęt albo skorzystać z oferty pośredników i serwisów aukcyjnych.

Więcej porad komputerowych przeczytasz na: www.komputerekspert24.pl


Czy naprawdę warto?


Na pewno „za” kupieniem poleasingowego komputera przemawiają względy finansowe. Można go zdobyć za co najmniej połowę jego wartości. Jeśli za komputer HP w sklepie trzeba zapłacić 2,5-3 tys. zł, to taki sam lub podobny sprzęt poleasingowy można kupić za mniej niż 1 tys. zł.


Sprzęt jest najczęściej w pełni sprawny, a jego ubytki dotyczą kwestii wizualnych. Jeśli jednak zależy nam na nabyciu laptopa bez choćby jednej ryski na obudowie, komputery poleasingowe nie będą dla nas dobrym wyborem. Wiele osób obawia się, że kupując używany sprzęt natknie się na bubel, który w ogóle nie będzie działał. Aby zminimalizować takie ryzyko, warto korzystać z usług oferentów, którzy są skłonni dać gwarancję na niezawodność sprzętu w okresie np. od dwóch tygodni do nawet pół roku od zakupu. Jest to tzw. gwarancja rozruchowa. Jeśli w okresie tym komputer odmówi posłuszeństwa, można będzie go zwrócić sprzedającemu i odzyskać wydane pieniądze.


Kolejnym atutem nabywania komputerów poleasingowych jest to, że najczęściej pochodzą one z linii biznesowej, więc z definicji mają lepsze parametry od komputerów przeznaczonych dla indywidualnych użytkowników. Wraz z komputerem otrzymujemy również licencję na system operacyjny (naklejkę pod dolną częścią laptopa lub na obudowie komputera stacjonarnego).
Za niską kwotę możemy nabyć komputery poleasingowe Dell, Lenovo czy Toshiba, które w regularnej cenie byłby trudno dostępne finansowo.


Wady takiego rozwiązania


Komputery poleasingowe mogą mieć sporo rys, przetarć, często klawiatura komputera mobilnego może być mocno wyeksploatowana. Można ją oczywiście wymienić na nową, ale to z kolei pociągnie za sobą dodatkowe koszty. Jeśli jednak względy estetyczne nie przeszkadzają w normalnym użytkowaniu komputera to jednocześnie nie stanowią przeszkody w jego zakupie.


Trzeba mieć świadomość tego, że zakup sprzętu poleasingowego zawsze obarczony jest ryzykiem ewentualnej awarii. Nie kupujemy przecież nowego sprzętu i nie wiemy, jak był on wykorzystywany - z jaką intensywnością i częstotliwością. Dlatego tak duże znaczenie ma gwarancja rozruchowa. Dzięki niej mamy pewność, że oferowany nam sprzęt nie odmówi posłuszeństwa zaraz po zakupie.


Reasumując sprzęt poleasingowy jest dobrym rozwiązaniem dla klientów:
• szukających zestawów komputerów w dobrej konfiguracji i cenie,
• nieprzywiązujących uwagi do idealnego wyglądu zestawu,
• zainteresowanych zestawami komputerowymi znanych marek.


Wybierając komputer warto brać pod uwagę marki, które są najmniej awaryjne. Serwis Rescuecom* stworzył ranking niezawodności sprzętu komputerowego. Na pierwszym miejscu znalazły się komputery Lenovo/IBM, na drugim Toshiba a na trzecim Samsung. Najbardziej awaryjne są laptopy marki Acer.


* http://www.crn.pl/news/wydarzenia/badania-rynku/2012/02/jakie-komputery-najczesciej-sie-psuja#ixzz38HDTGIOq

Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
Komentarze   2
Mary   00:44 | 02.08.2018 napisał(a):

Zakupy sprzętów poleasingowych (np. efl, raiffaisen, idea) to szansa na zakup sprzętu o dobrych biznesowych parametrach w niewygórowanej cenie. Faktycznie często minusem jest sfatygowany wygląd takiego sprzętu (np. porysowana obudowa), ale moim zdaniem to dużo mniej istotne niż niezawodność i wysokiej klasy parametry funkcjonalne. Reasumując - warto brać pod uwagę taką formę finansowania. Szczególnie wówczas, gdy nie mamy zasobnego portfela lub gdy planujemy wieksze zakupy - np. w celu wyposażena/doposazenia firmy.

gosia88   00:05 | 01.08.2018 napisał(a):

Mój poleasingowy Asus, który kupiony był na EFL 3 lata temu, sprawdza się niezawodnie.

FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

R Y S O W N I A O S T R O W ul. PLAC 23 STYCZNIA 4I, 63-400 OSTROW WIELKOPOLSKI
Serwis Laptopów i Elektroniki ul. Chodkiewicza 8A, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Biuro Detektywistyczne Global Service ul. Paderewskiego 2-6, 63-400 Ostrów
DKJ-system Ostrowska 28, 62-872 Godziesze Małe
"Kraina-Uśmiechu" Paulina Kmiecik ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski


+ Dodaj za darmo swoją firmę
+ DODAJ OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIA+ Dodaj za darmo ogłoszenie