OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Za rejestrację pojazdu można płacić kartą

Dawid Bilski | 23.07.2014
Za rejestrację pojazdu można płacić kartą
fot. Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie

W Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim zainstalowano terminale płatnicze, dzięki którym osoby rejestrujące pojazd lub odbierające prawo jazdy mogą zapłacić kartą bezpośrednio przy okienku, a nie jak dotąd w punkcie kasowym banku.


Po wprowadzeniu tzw. internetowej kolejki, wydłużeniu czasu pracy punktów obsługi interesanta oraz uruchomieniu okienka informacyjnego to kolejna zmiana i usprawnienie w Referacie Rejestracji Pojazdów. Zainstalowane terminale płatnicze mają ułatwić interesantom załatwienie wszystkich formalności w jednym miejscu.

- Dotychczas wszystkie płatności należało regulować w osobnym punkcie kasowym obsługiwanym przez Spółdzielczy Bank Ludowy w Skalmierzycach lub w pobliskim Banku Ochrony Środowiska. Udogodnieniem jest to, że teraz w tym celu nie trzeba odchodzić od okienka, lecz uiścić opłatę na miejscu za pomocą karty płatniczej - wyjaśnia Przemysław Krysztofiak, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.


W terminale wyposażono wszystkie stanowiska w Referacie Rejestracji Pojazdów, łącznie z filią referatu w Odolanowie. Wkrótce filia referatu w Nowych Skalmierzycach również będzie obsługiwać płatności bezgotówkowe. Obecnie trwa instalacja urządzeń na jednym z dwóch stanowisk w Referacie Wydawania Uprawnień dla Kierowców.

- Terminale działają już od tygodnia. Na każdym stanowisku obsługujemy dziennie po kilka takich płatności. Warto zaznaczyć, że w okienkach w dalszym ciągu nie są realizowane transakcje gotówkowe. Jednocześnie wszystkich interesantów informujemy, że do transakcji kartą doliczana jest opłata manipulacyjna w wysokości 2 zł - mówi Karolina Szuleta, kierownik Referatu Rejestracji Pojazdów Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę