OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Zamiast pilnować placu okradał go

Dawid Bilski | 23.07.2014
Zamiast pilnować placu okradał go
fot. Wojciech Tarchalski

Policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali mężczyznę, który okradał swojego pracodawcę. W okresie prawie dwóch miesięcy mężczyzna wywiózł na złom różnego rodzaju części samochodowe, których wartość oszacowana została na około 6 tysięcy złotych.


68-letni mężczyzna został zatrudniony w jednej z ostrowskich firm w charakterze portiera. Do jego zadań należało m. in. pilnowanie placu, na którym były składowane różnego rodzaju części samochodowe. Wydawało się, że mężczyzna dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków. Jednakże od pewnego czasu pracownicy zgłaszali właścicielowi, że z placu giną części od samochodów.


Najczęściej ginęły metalowe i aluminiowe elementy jak chłodnice, rozruszniki, klocki hamulcowe itp. Po tym jak skradziony został silnik, właściciel wziął sprawę w swoje ręce. Na jednym ze skupu złomów odnalazł swoją własność, którą jak się okazało zezłomował jego portier.


Sprawą kradzieży zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy. Szybko potwierdzili dane mężczyzny, który od jakiegoś czasu złomował części samochodowe. Był nim faktycznie zatrudniony w firmie 68-letni portier. Mężczyzna został zatrzymany i przyznał się do kradzieży mienia. Pokrzywdzony oszacował straty na niemal 6 tysięcy złotych.


Mężczyźnie za dokonanie tego przestępstwa grozi do 5 lat więzienia. Zapewne tez będzie musiał też poszukać sobie innego zajęcia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę