OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Złapanych na podwójnym gazie przybywa

Dawid Bilski | 16.07.2014
Złapanych na podwójnym gazie przybywa
fot. Wojciech Tarchalski

Pijani kierowcy najwyraźniej za nic mają prawo. Nie zważają też na życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Tylko minionej doby na drogach powiatu ostrowskiego policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców.


Niestety pomimo naszych apeli do kierowców o zachowanie trzeźwości w czasie kierowania, wciąż wielu z nich lekceważy ostrzeżenia i łamie prawo. Tacy kierowcy najwyraźniej nie liczą się ze skutkami prawnymi, ale najgorsze jest to, że nie szanują życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.


Tylko minionej doby na drogach powiatu ostrowskiego policjanci zatrzymali „na podwójnym gazie" siedmiu kierowców. Budujący jest jednak fakt, że coraz częściej na pijanych kierowców reagują postronne osoby. Dowodzi tego wczorajszy przykład na terenie miejscowości Lewkowiec.


Policjanci otrzymali zgłoszenie o kierującym oplem astra, który stwarzał zagrożenie na drodze, zatrzymując się opodal pobliskiego sklepu. Świadek tego zdarzenia cały czas obserwował dwóch mężczyzn, którzy wysiedli z samochodu i po przyjeździe parolu wskazał policjantom kierowcę.


Przeprowadzone przez policjantów badanie alkotestem potwierdziło, że 32-letni mieszkaniec gminy Raszków jest pod znacznym wpływem alkoholu. W jego organizmie stwierdzono 3 promile alkoholu. Policjanci ustalili ponadto, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami do 2016 roku.


Policjanci w dalszym ciągu zapowiadają wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców m.in. poprzez organizowanie takich akcji jak „Trzeźwy poranek". Obojętne nie pozostanie także każde obywatelskie zgłoszenie o pijanych kierowcach, co będzie świadczyć o braku społecznego przyzwolenia na kierowanie pod wpływem alkoholu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę