OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Ponad 150 mandatów za przekroczenie prędkości jednego dnia

Dawid Bilski | 09.07.2014
Ponad 150 mandatów za przekroczenie prędkości jednego dnia
fot. Wojciech Tarchalski

We wtorek, 8 lipca policjanci ostrowskiej drogówki na terenie miasta i powiatu prowadzili kontrole kierujących w ramach ogólnopolskich działań „Prędkość".


Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków na drogach. Pomimo wielu apeli Policji o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, które wyznaczają ograniczenia prędkości na poszczególnych rodzajach dróg i obszarach, kierujący wielokrotnie łamią je, co często prowadzi do niebezpiecznych sytuacji na drodze, a niejednokrotnie do wypadków, które przy dużej prędkości kończą się poważnymi obrażeniami ciała, bądź śmiercią uczestników zdarzenia.


Działania „Prędkość" są działaniami ogólnopolskimi, policjanci podczas nich dokonują kontroli pojazdów w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w szczególności w odniesieniu do kierujących pojazdami, którzy nie stosują się do obowiązujących uczestników dróg przepisów i przekraczają dozwoloną prędkość.


We wtorek podczas działań ostrowscy policjanci dokonali 193 kontroli pojazdów, podczas których ujawnili popełnienie 148 wykroczeń w ruchu drogowym, związanych z przekroczeniem dopuszczalnej na danym obszarze prędkości. Ukarali grzywną w drodze mandatu karnego łącznie 159 kierujących, w związku ze złym stanem technicznym pojazdów zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych, oraz w jednym przypadku uprawnienia do kierowania pojazdami. Wobec jednego z kierujących, za brak obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej skierowano wniosek do Funduszu Gwarancyjnego.

Działania te będą nadal cyklicznie prowadzone.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę