OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

David Bellego: Ostrów poznałem, a obcych torów dopiero się uczę

EA | 05.07.2014
David Bellego: Ostrów poznałem, a obcych torów dopiero się uczę

David Bellego wystąpił dotychczas w czterech meczach MDM Komputery ŻKS Ostrovia. Francuz dwukrotnie jechał na ostrowskim torze i były to wyśmienite występy. Dwa razy powoływany był także na wyjazdy, gdzie spisywał się już znacznie gorzej. Mimo tego, 21-latek jest żużlowcem, w którego warto inwestować, bo drzemie w nim duży potencjał.


W Ostrowie David Bellego legitymuje się średnią aż 2.400, a na wyjazdach zaledwie 0.714, co łącznie daje mu przeciętną 1.706 i dwudzieste miejsce w klasyfikacji żużlowców Polskiej 2. Ligi Żużlowej. - Proszę nie zapominać, że ja cały czas uczę się polskiego żużla i nowych dla mnie obiektów. W Ostrowie już dosyć sporo trenowałem, wiem więc jak dopasować motocykl do miejscowego toru. Na obcych obiektach jeszcze się gubię z ustawieniami. Myślę, że z czasem będzie coraz lepiej i poznam jak najwięcej torów w Polsce, tak by być skutecznym zarówno u siebie jak i na wyjeździe. Na razie jednak cieszę się, że dostaję szansę w barwach Ostrovii i mam nadzieję, że w kolejnym meczach także pomogę mojej drużynie - powiedział sympatyczny Francuz.


Bellego nie kryje, że wyśmienicie czuje się w Ostrowie, a starty w barwach MDM Komputery ŻKS Ostrovia są dla niego świetną lekcją speedway’a. - Jestem ogromnie wdzięczny ludziom z ostrowskiego klubu. Staram się swoją jazdą pokazać, że warto pokładać we mnie nadzieję. Podoba mi się tutaj. Dobrze czuję się zarówno w mieście, jak i klubie oraz drużynie. Duch w zespole jest duży. Tworzymy drużynę z prawdziwego zdarzenia. Jesteśmy mocni, ale przed nami jeszcze sporo ważnych meczów. Decydująca walka o awans zacznie się dopiero w play-off - przypomina francuski żużlowiec.


Reprezentant Francji po raz pierwszy w karierze zakwalifikował się do finałów Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Czy jest w stanie nawiązać w tej imprezie do największego sukcesu w swojej karierze, kiedy to przed rokiem zdobył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Europy? - Nie stawiam sobie konkretnego celu na to nasze juniorskie Grand Prix. Mamy trzy finały, w których chcę pokazać się z jak najlepszej strony. Oczywiście najbardziej zależy mi na dobrym występie przed ostrowską publicznością 17 sierpnia - podkreśla David Bellego.


Kategoria: SportŻużel
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę