OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

348 zarzutów za handel podrabianą odzieżą

Dawid Bilski | 27.06.2014
348 zarzutów za handel podrabianą odzieżą
fot. Wojciech Tarchalski

Wprowadzanie do obrotu artykułów z zastrzeżonymi znakami towarowymi i oszustwa na aukcjach internetowych to zarzuty jakie usłyszał 28-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Sprawcę ustalili i zatrzymali policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Zatrzymany mężczyzna usłyszał w sumie 348 zarzutów.


Wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, stanowi w świetle prawa przestępstwo. Proceder ten podlega ciągłemu rozpoznaniu przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Na ślad takiej osoby ostrowscy policjanci wpadli pod koniec ubiegłego roku.

Policjanci z Wydziału Przestępczości Gospodarczej po wkroczeniu do mieszkania zaskoczonego mężczyzny, znaleźli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju rzeczy, które opatrzone były podrobionymi metkami znanych światowych firm odzieżowych. Zatrzymanym okazał się 28-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego.


Sprawa okazała się rozwojowa. Policjanci ustalili, że mężczyzna podrobione rzeczy sprzedawał na aukcjach internetowych. Przestępczy proceder trwał przez dwa lata, od 2011 do 2013 roku. W tym czasie mężczyzna oszukał ponad 340 osób na terenie całego kraju. Szacunkowa wartość sprzedanych podróbek wyniosła prawie 40 tysięcy złotych.


28-latek usłyszał w sumie 348 zarzutów związanych z oszustwem poprzez wprowadzanie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi. Za dokonanie tych przestępstw może mu grozić do 8 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę