OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Pierwszy raz bez Jamrożego - derby Wielkopolski MDM Komputery ŻKS Ostrovia – Victoria Piła

EA | 27.06.2014
Pierwszy raz bez Jamrożego - derby Wielkopolski MDM Komputery ŻKS Ostrovia – Victoria Piła

Trener Grzegorz Dzikowski trzyma się żelaznej zasady, że praktycznie po każdym meczu najsłabszy zawodnik siada na ławkę rezerwowych. Tym razem ze składu wypadł Ronnie Jamroży, a do zestawienie wrócił waleczny Francuz, David Bellego. W niedzielę o godzinie 17:00 w derby Wielkopolski MDM Komputery ŻKS Ostrovia podejmie Victorię Piła.


Niestety, prognozy pogody na niedzielę nie są optymistyczne i zawody mogą zostać storpedowane przez opady deszczu. Działacze ostrowskiego w piątkowe popołudnie próbowali jeszcze przełożyć niedzielny mecz na inny termin, ale zgody na takie rozwiązanie nie wyraziła Victoria Piła. - Jedziemy zgodnie z planem. Pozostaje nam wierzyć, że burze nas ominą i uda się odjechać ten mecz, bo jego potencjalne odwołanie to spory wydatek dla naszego klubu - powiedział Mirosław Wodniczak.


Ostrowianie bardzo poważnie podchodzą do derbowego meczu z Victorią Piła. Mają doskonale w pamięci pierwszy mecz na torze w Pile, gdzie już wysoko przegrywali, ale dzięki wspaniałej końcówce ostatecznie zwyciężyli 49:40. - Interesuje nas pełna pula, czyli trzy punkty. Innej opcji nie można zakładać. Victoria to mocna drużyna, ale podchodzimy poważnie jak do każdego rywala i wydaje się, że ten skład powinien wystarczyć - wyjaśnia Grzegorz Dzikowski.


MDM Komputery ŻKS Ostrovia desygnuje do boju bowiem wszystkie swoje „armaty”. Ze składu wypadł Ronnie Jamroży, a jego miejsce zajął David Bellego. Krajowym seniorem będzie Kamil Brzozowski, a trzy najmocniejsze działa biało-czerwonych to Peter Karlsson, Nicklas Porsing i Timo Lahti.


W awizowanym składzie Victorii znalazło się dwóch Rosjan, którzy w przeszłości reprezentowali barwy ostrowskiego klubu - Witalij Biełousow oraz Władimir Borodulin. Ten pierwszy jest jednym z liderów pilan. „Wowa” trafił do Piły na wypożyczenie i na razie nic szczególnego tam nie zwojował. Nie wiadomo w ogóle czy Borodulin wystartuje w Ostrowie, bo w jego miejsce ma zostać dokonana zmiana. W obwodzie Victoria ma przecież jeszcze m.in. Jespera Monberga.


Awizowane składy:
KŻ Victoria Piła
1. Kamil Pulczyński
2. Steen Jensen
3. Witalij Biełousow
4. Władimir Borodulin
5. Piotr Świst
6.
7. Arkadiusz Pawlak

MDM Komputery ŻKS Ostrovia
9. Timo Lahti
10. David Bellego
11. Nicklas Porsing
12. Kamil Brzozowski
13. Peter Karlsson
14.
15. Marcin Wawrzyniak

Kategoria: SportŻużel
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę