OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Powstaje boisko sportowe przy SP nr 7

Dawid Bilski | 26.06.2014
Powstaje boisko sportowe przy SP nr 7
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Wakacje będą czasem intensywnych prac związanych z budową nowego, trawiastego boiska przy Szkole Podstawowej nr 7 wraz z bieżnią, skocznią w dal i trybuną. Szkoła wcześniej zyskała nową sale sportową, plac zabaw, parking, górkę saneczkową i ma przeprowadzoną - zaniedbywaną od lat - wymianę sieci elektrycznej wewnątrz budynku dydaktycznego. Środki na inwestycje pochodzą z budżetu miasta.


Przed rozpoczęciem konkretnych prac budowlanych niezbędne były roboty rozbiórkowe: demontaż opon okalających bieżnię od strony zachodniej i północnej, zebranie darni i rozbiórka obrzeży istniejącego boiska. Obok trawiastego boiska zamontowany zostanie automatyczny system nawadniania ze studnią głębinową i pompą tłoczną.


- Oprócz boiska powstanie także bieżnia okólna czterotorowa z poliuretanową nawierzchnią syntetyczną, poliuretanowa skocznia w dal i trybuna na 70 miejsc. Boisk w Ostrowie Wielkopolskim przybywa -€“ w ostatnich latach powstało ich dziewięć, ale nadal widzimy spore zapotrzebowanie mieszkańców, co oczywiście bardzo cieszy. Oprócz tego są przygotowywane projekty na dwa kolejne -€“ przy Szkole Podstawowej nr 5 i na ul. Długosza. Ale w tym roku przygotowujemy projekty tych inwestycji. Realizacja będzie możliwa w 2015 roku -€“ podkreśla Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak.


W 2014 roku na inwestycje szkolne - większe i mniejsze - z budżetu miasta wydatkowanych będzie blisko 5 milionów złotych.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę