OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Bilans weekendu: 1 osoba ranna, 5 nietrzeźwych kierowców

Dawid Bilski | 23.06.2014
Bilans weekendu: 1 osoba ranna, 5 nietrzeźwych kierowców
fot. Wojciech Tarchalski

Długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała dobiegł końca. W tym roku na drogach powiatu ostrowskiego było wyjątkowo spokojnie, zwłaszcza jeśli chodzi o te najpoważniejsze zdarzenia. Ostrowska policja odnotowała 1 wypadek, w których ranna została 1 osoba.


Jak zawsze, kiedy pojawia się możliwość dłuższego wypoczynku, na drogach można zaobserwować większe natężenie ruch pojazdów związanych z wyjazdami. Zwiększa się wówczas zagrożenie, gdyż każdy chce jak najszybciej najpierw dojechać do miejsca wypoczynku, a po jego zakończeniu powrócić do domu.

Nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego przez cały ten czas, czuwali ostrowscy policjanci, kontrolując trzeźwość kierowców i reagując na każde popełnione wykroczenie. Statystyka minionego weekendu pokazuje, że na drogach może być bezpieczniej i w głównej mierze może to zależeć od nas samych, od naszego rozsądku i rozwagi.


Od środy 18 czerwca, kiedy to rozpoczęły się pierwsze weekendowe wyjazdy, do chwili jego zakończenia czyli 22 czerwca, na drogach powiatu ostrowskiego odnotowano 1 wypadek drogowy, w którym ranna została 1 osoba. Zdarzenie to miało miejsce w ubiegły piątek, na skrzyżowaniu ul. Odolanowskiej i Kopernika. Samochód osobowy potrącił 15-letnią rowerzystkę. Policjanci odnotowali również 25 kolizji drogowych.


Znaczną poprawę można było zaobserwować jeśli chodzi o kierujących „na podwójnym gazie". W tym okresie policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców.


Biorąc pod uwagę ogólnopolskie statystyki, które nie napawają optymizmem, można śmiało powiedzieć, że długi weekend na drogach powiatu ostrowskiego był bezpieczny.


Policjanci dziękują wszystkim kierującym, którzy z odpowiedzialnością zachowywali się na drogach naszego powiatu i stosowali się do przepisów ruchu drogowego.

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę