OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Okradli 7 sklepów w Galerii

Dawid Bilski | 20.06.2014
Okradli 7 sklepów w Galerii
fot. Wojciech Tarchalski

Odzież, obuwie i biżuteria padły łupem pary złodziei, którzy na terenie galerii w Ostrowie Wielkopolskim okradli kilka sklepów. Wartość skradzionych przez nich rzeczy wyniosła ponad 1 200 złotych. Sprawców ustaliła i zatrzymała dzielnicowa z rewiru miejskiego ostrowskiej Komendy.


W miniony wtorek, dzielnicowa z rewiru miejskiego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim podczas pełnionego dyżuru, otrzymała zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów miejscowej galerii. Policjantka, przyjmując zawiadomienie, ustaliła rysopis prawdopodobnych sprawców kradzieży.


Przypuszczając, że złodzieje mogą jeszcze poruszać się po innych sklepach, udała się w ich poszukiwanie.

Intuicja jej nie zawiodła. Już po kilku minutach dzielnicowa zauważyła mężczyznę z kobietą, którzy odpowiadali rysopisowi sprawców kradzieży. Para została natychmiast zatrzymana, a w trakcie kontroli znaleziono przy nich różnego rodzaju skradzione rzeczy. Okazało się, że złodzieje okradli siedem sklepów. Ich łupem padły ubrania, buty, zegarki i drobna biżuteria. Ogólna wartość skradzionych rzeczy została oszacowana na ponad 1 200 złotych.


Zatrzymana para to 27-letnia kobieta i 36-letni mężczyzna, którzy na „gościnne występy" przyjechali z Kalisza. Mężczyzna już wcześniej wchodził w konflikt z prawem. W lutym tego roku został zatrzymany przez ostrowskich policjantów w związku z oszustwami. 36-latek podawał się wówczas za pracownika firmy kurierskiej, wyłudzając od pokrzywdzonych pieniądze.


Skradzione mienie zostało w całości odzyskane, a złodziejski duet usłyszał zarzut kradzieży. Za dokonanie tego przestępstwa może im grozić do 5 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę