OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Ostrovia kontra Ostrowianie. Legendy żużla znów na torze

EA | 18.06.2014
Ostrovia kontra Ostrowianie. Legendy żużla znów na torze
fot. Wojciech Tarchalski
Mateusz Szczepaniak wystąpi w drużynie Ostrowian

Niepowtarzalna okazja, by w tym samym czasie na torze zobaczyć obecne gwiazdy ostrowskiego żużla, najlepszych wychowanków miejscowego speedwaya w osobach m.in. Tomasza Jędrzejaka i braci Szczepaniaków oraz legendy ostrowskiego żużla: m.in. Jacka Brucheisera, Franciszka Jaziewicza i Romana Tajcherta. Wszystko za sprawą towarzyskiego meczu MDM Komputery ŻKS Ostrovia - Ostrowianie, jaki w czwartek, 19 czerwca o godzinie 18:00 odbędzie się na Stadionie Miejskim.


Gościnnie w barwach MDM Komputery ŻKS Ostrovia miał wystąpić Fredrik Lindgren, zwycięzca ubiegłorocznego Turnieju o Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego. Od lat w teamie "Fredki" pracują ostrowianie - bracia Piotr i Przemysław Tajchertowie. - Niestety, Lindgrena nie zobaczymy w Ostrowie, ale w jego miejsce pojedzie Mikkel Bech Jensen - wyjaśnia Mirosław Wodniczak. Poza tym w zespole Grzegorza Dzikowskiego zobaczymy Davida Bellego, Ronniego Jamrożego, Kamila Brzozowskiego oraz braci Marcina i Dawida Wawrzyniaków.


W drużynie Ostrowian mają wystąpić żużlowców, którzy zaczynali karierę w ostrowskich klubach lub są silnie związani z Ostrowem. W miejsce awizowanego wcześniej Roberta Miśkowiaka pojedzie ekskapitan ostrowian, Mariusz Staszewski. Stawkę uzupełnią IMP z 2012 roku - Tomasz Jędrzejak, Mateusz Szczepaniak, Michał Szczepaniak oraz Łukasz Sówka.  Menedżerem Ostrowian ma być Bartłomiej Czekański, który w ówczesnym Towarzystwie Żużlowym Iskra pracował w 1998 roku, kiedy to Ostrów ścigał się w najwyższej klasie rozgrywkowej.


Dodatkową atrakcją będzie pojawienie się na torze dawnych gwiazd ostrowskiego żużla. - Zaprosiliśmy żużlowców z lat 80. i 90. ubiegłego wieku, by znów pokazali się naszym kibicom. Zobaczyć będzie można m.in. Jacka Brucheisera, Mirosława Ćwikłę, Franciszka Jaziewicza czy Romana Tajcherta. Będzie to nasze wspólne święto ostrowskiego żużla - powiedział Mirosław Wodniczak.

Bilety na to żużlowe święto są w cenach od 12 złotych (ulgowe) poprzez 18 (normalne) aż po 30 zł (trybuna główna).
 

Kategoria: SportŻużel
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę