OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Lombard w hołdzie Solidarności

Dawid Bilski | 06.06.2014
Lombard w hołdzie Solidarności
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Dokładnie w 25. rocznicę pamiętnych wyborów z 1989 roku na ostrowskim Rynku z widowiskiem muzycznym ,,W hołdzie Solidarności - Drogi do wolności" wystąpił zespół Lombard.- Rocznica pierwszych, częściowo wolnych wyborów pozwala nam świętować ten dzień radośnie, ale nie bezrefleksyjnie. Stąd i koncert i filmowa wycieczka w przeszłość. Można było zauważyć, że na ekranie pośród kultowych pieśni z lat 80-ych często pojawiała się postać Papieża Polaka Jana Pawła II. Bez niego byłoby to z pewnością dużo trudniejsze, o ile nie niemożliwe - mówi Prezydent Jarosław Urbaniak.


Utworom wykonywanym ze sceny towarzyszyły archiwalne materiały pojawiające się na ekranach ustawionych wokół sceny. Publiczność miała okazję wysłuchać m.in. znanych utworów z lat 80-tych, jak ,,Stan gotowości", ,,Kto mi zapłaci za łzy", ,,Śmierć dyskotece" czy ,,Szklana pogoda''.


Na koniec zabrzmiała kultowa już dziś ballada ,,Przeżyj to sam'', a podsumowaniem blisko dwugodzinnego koncertu było odtworzenie archiwalnego nagrania piosenki ,,Mury'' w wykonaniu niezapomnianego Jacka Kaczmarskiego.


- Jesteśmy szczęśliwi, że w tym szczególnym dniu mogliśmy wystąpić przed publicznością w Ostrowie Wielkopolskim. Cieszę się tym bardziej, że moje korzenie są w pobliskich Biskupicach - powiedziała wokalistka Lombardu Marta Cugier.


Frontmani grupy Lombard - Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak otrzymali także medale wybite z okazji 300-lecia relokacji miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę