OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Udaremnili ponad 300 porcji narkotyków

Dawid Bilski | 05.06.2014
Udaremnili ponad 300 porcji narkotyków
fot. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim

 Posiadanie, udzielanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków to zarzuty jakie usłyszało pięciu mężczyzn. Wszyscy zostali zatrzymani na początku maja tego roku przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Przestępstwa, których się dopuścili zagrożone są karą więzienia nawet do 12 lat.

Ostrowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczościnarkotykowej, prowadzą ciągłe rozpoznanie miejscowego środowiska przestępczego w zakresie obrotu i handlu narkotykami. Prowadzone w tym kierunku działania, pozwoliły im na ustalenie 21-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który zajmował się handlem narkotykami.


Mężczyzna wpadł na początku maja tego roku podczas policyjnej akcji, w chwili gdy przewoził zakupione wcześniej narkotyki. Kryminalni znaleźli w jego samochodzie prawie 160 gramów amfetaminy i marihuany. Następne zakazane środki, policjanci znaleźli podczas przeszukania mieszkania 21-letniego mężczyzny. Tym razem w ich ręce wpadło ponad 90 gramów marihuany.


Kolejne godziny śledztwa doprowadziły policjantów do województwa dolnośląskiego. Tu, w jednej z miejscowości, ostrowscy policjanci zatrzymali 34-letniego narkotykowego dealera, zabezpieczając jednocześnie kilkadziesiąt porcji amfetaminy i marihuany. Wkrótce do policyjnego aresztu trafiły kolejne trzy osoby, mieszkańcy powiatu ostrowskiego w wieku od 20 do 42 lat.


W sumie w czasie całej akcji policjanci udaremnili wprowadzenie na rynek prawie 340 porcji amfetaminy i marihuany. Zabezpieczyli również wagi elektroniczne, służące do porcjowania narkotyków. W sprawie postawionych zostało łącznie 13 zarzutów. 34-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego usłyszał zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, za co może mu grozić nawet 12 lat więzienia. Pozostali mężczyźni będą odpowiadać za posiadanie i udzielanie środków odurzających.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę