OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

W lipcu w Ostrowie weekend z muzyką reggae

Dawid Bilski | 02.06.2014
W lipcu w Ostrowie weekend z muzyką reggae

W dniach 19-20 lipca 2014, nad zalewem Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się 14. Festiwal Reggae na Piaskach i 8. Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka.


Muzyka reggae dzięki między innymi Kamilowi Bednarkowi staję się w naszym kraju coraz popularniejsza. Pierwszego dnia tegorocznej imprezy zagrają goście z Jamajki: DUBTONIK KRU, IBA MAHR i Dubtonik Kru oraz polskie zespoły: TABU, RAS LUTA , MALEO REGGAE ROCKERS.


Zapowiada się gorący weekend. Informacje o zakupie i cenach biletów dostępne są tutaj.


DUBTONIC KRU -€ awangarda reggae z Jamajki
Wyobraź sobie ciężką linię basu, psychodeliczne riffy gitary, pełne pogłosów klawisze i głębokie, świadome wagi słów, teksty. A teraz wyobraź sobie roots reggae, dub, rock… Złóż to wszystko razem i otrzymasz nową muzyczną jakość prosto z Jamajki, dobrze znaną już i ceniona w Polsce. 

IBA MAHR -€“ nadzieja reggae z Jamajki
Ten młody, oryginalny artysta nie bez powodu uznawany jest za wschodząca gwiazdę oryginalnego, jamajskiego reggae. Muzyka Iba Mahr’a sięga od klasycznego reggae, przez lovers rock po chwytające za serce i dusze odmiany roots and culture. Posłuchajcie uważnie jego głosu, przesłania, by poznać, co muzyka reggae będzie miała do zaoferowania w przyszłości. Na RNP Iba Mahr zaśpiewa w pełnym składzie, z zespołem, który stanowią gwiazdy pierwszej wielkości z Dubtonic Kru.

MALEO REGGAE ROCKERS
Kiedy w Polsce mówisz: reggae, to myślisz Maleo Reggae Rockers. To jeden z najpopularniejszych i najbardziej aktywnych zespołów, z ikoną polskiego reggae Darkiem Malejonkiem na czele. MRR jest w świetnej formie, czego dowodem jest ostatnia płyta „Revolution”, która cieszy się dużym powodzeniem i zbiera świetne recenzje. W Ostrowie zagrają w tym roku już po raz trzeci.

RAS LUTA
To jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów reggae w Polsce. Od 8 lat związany z Eastwest Rockers, równolegle rozwija z powodzeniem solową karierę. Rok temu zebrał najwięcej głosów do „Polish Reggae Hall of Fame” i wystąpił z krótkim recitalem akustycznym. Już wtedy zapowiedział, że wróci do Ostrowa za rok, ale tym razem już „na bogato”, z pełnym składem. RAS LUTA dotrzymał słowa.
TABU
Za ich piosenką z najnowszej płyty będziemy mogli powiedzieć: „o jak dobrze Was widzieć, o jak dobrze Was słyszeć!” . To jedna z najbardziej energetycznych i najbardziej sympatycznych załóg polskiego reggae. Ten śląski zespół powstał w 2003 roku i od tego czasu zagrał prawie pół tysiąca koncertów, w tym dwukrotnie rozbujał już publiczność RNP.
 


Kategoria: Kultura i rozrywkaImprezy
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę