OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Spartakiada Przedszkolaków

Dawid Bilski | 02.06.2014
Spartakiada Przedszkolaków
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Były emocje i sportowa rywalizacja fair play, była też wspaniała wspólna zabawa, uśmiechy, doping rodziców i medale dla wszystkich zwycięzców - 19 ostrowskich przedszkoli wzięło udział w Spartakiadzie Przedszkolaków, która w minioną sobotę odbyła się na Stadionie Stali przy ul. Kusocińskiego. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy było "Żyjmy zdrowo na sportowo".Najpierw była oficjalne prezentacja każdego z dziewiętnastu przedszkoli, które reprezentowały poszczególne dyscypliny sportowe. Dzieci z ostrowskich przedszkoli połączone zostały w 40-osobowe drużyny.


Spartakiadę uroczyście otworzył Prezydent Jarosław Urbaniak wraz z reprezentantką drużyn przedszkolnych. W niebo poszybowało także kilkaset balonów.

- Przedszkolaki sprawdzały się w równych konkurencjach i zabawach sportowych - szybkim bieganiu, pokonywaniu przeszkód, biegu w workach. Konkurencje dopasowaliśmy do wieku dzieci - 2, 4, 5 i 6 - letnich - mówi Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Miasta.


Na płycie stadionu ustawiono 14 namiotów opisanych i udekorowanych zgodnie z reprezentowaną przez dane przedszkole dyscypliną sportową.

- Przedszkolaki reprezentowały prawie wszystkie dyscypliny sportowe – był więc żużel, sztuki walki, jazda na rowerze, tenis stołowy, żeglarstwo, pływanie, lotnictwo, piłka ręczna, piłka nożna, lotnictwo, koszykówka, badminton, lekkoatletyka, jeździectwo. Przygotowaliśmy także konkurencję dla rodziców w przeciąganiu liny -podkreśla Grażyna Kołacka, dyrektor Przedszkola nr 9, koordynator akcji.

Mottem przewodnim imprezy jest zdrowy tryb życia.


- Ministerstwo Edukacji Narodowej rok szkolny 2013/ 14 ogłosiła rokiem "Szkoły w ruchu". W Ostrowie Wielkopolskim do akcji przyłączyło się bardzo dużo przedszkoli i szkół. Przez cały rok szkolny w poszczególnych placówkach odbywały się różne zajęcia w ramach programu. Oprócz wysiłku sportowego, zdrowiej realizacji i świetnej zabawy, dzieci, podczas spartakiady, będą częstowane jabłuszkami, zdrowymi soczkami i wodą - dodaje G. Kołacka.


Wszyscy uczestnicy spartakiady otrzymali medale, ponieważ w tej spartakiadzie wszyscy są zwycięzcami.

Współorganizatorem imprezy od kilku lat jest Osiedlowe Stowarzyszenie "Krępianie". Impreza została dofinansowania z Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę