OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Ciekawy projekt na zagospodarowanie Parku 600-lecia

Ciekawy projekt na zagospodarowanie Parku 600-lecia

Dawid Bilski | 30.05.2014

Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo -kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pn.: „Zagospodarowanie Parku 600-lecia” w Ostrowie Wielkopolskim „Centrum rekreacyjno - sportowe 5 ZMYSŁÓW w Ostrowie Wielkopolskim”.


Przedmiotem projektu jest kompleksowe zagospodarowanie terenu przy alei Solidarności w Ostrowie Wielkopolskim w obrębie istniejącego parku, w efekcie czego powstanie nowe centrum rekreacyjno - sportowe. Chętne do opracowania szczegółowej dokumentacji były trzy firmy - dwie z Ostrowa i jedna z Warszawy. Przetarg - zgodnie z kryteriami - wygrała Pracownia Architektoniczna Piotr Dominiczak i Mariusz Szczuraszek.


Park 600-lecia staje się nowym miejscem na mapie miasta, w którym ostrowianie aktywnie spędzają czas wolny. Od trzech lat można w tym miejscu korzystać z Orlika, skateparku, placu zabaw i plenerowej siłowni. Miasto zabiega o środki unijne na wykonanie w tym miejscu centrum wypoczynku, rekreacji i turystyki.


Park ma zyskać zegar słoneczny o dwudziestometrowej średnicy, park natury z oznaczonymi okazami przyrodniczymi, alejki spacerowe, polanę wypoczynkową, strefę przypominającą rezerwat przyrody, pole do gry w boule, strefę gastronomiczną i tor rowerowy.


Silny nacisk ma być położony na ten fragment tego obszaru, który zachował naturalny charakter, przypomina rezerwat przyrody lub niskie partie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Obfituje w ciekawe stanowiska dendrologiczne i botaniczne, na bazie których powstanie szlak turystyczny ze ścieżką edukacyjną. W parku mają zostać oznaczone szlaki turystyczne i powstać specjalne wiaty edukacyjne, gdzie będzie można prowadzić lekcje biologii i przyrody.


Jedną z propozycji jest też zbudowanie przy Kozim Borku sztucznego lodowiska wraz z rolkowiskiem. Jednak stworzenie centrum nauki i przyrody nie będzie możliwe bez pozyskania środków zewnętrznych. Wstępny wniosek został już przygotowany i złożony. Jeśli miasto uzyska dofinansowanie zewnętrzne obiekt musi powstać do końca czerwca 2015 roku.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę