OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Zapisz dziecko na bezpłatne półkolonie

Zapisz dziecko na bezpłatne półkolonie

Dawid Bilski | 29.05.2014

Zajęcia na basenie i w parku linowym, zabawy na świeżym powietrzu i sportowa rywalizacja fair – play to oferta, którą Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi” przygotowało dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat podczas półkolonii odbywających się przez całe wakacje.


"BAW – Basenowy Aktywny Wypoczynek" pod taką nazwą Stowarzyszenie "Ludzie dla ludzi" organizuje letnie półkolonie dla dzieci z terenu Ostrowa Wielkopolskiego. Zajęcia będą się odbywały przez cały okres wakacji. W zajęciach weźmie udział dwieście siedemdziesięcioro uczestników. Zostanie stworzonych dziewięć grup po trzydzieści osób.


 - Półkolonie potrwają codziennie przez dziewięć tygodni. Pierwsza grupa rozpocznie wakacyjne spotkania już 30 – go czerwca. Ostatnia grupa zakończy zajęcia 31-go sierpnia. Codzienne zajęcia potrwają osiem godzin dydaktycznych od 10:00 do 16:00. Każdego dnia z grupą będzie przebywało trzech animatorów - poinformował Łukasz Mikołajczyk, członek zarządu Stowarzyszenia „Ludzie dla ludzi”.


W ramach półkolonii uczestnicy spędzą większość czasu na terenie kąpieliska przy ulicy Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci i młodzież będą uczyły się pływać lub będą doskonaliły techniki pływania. Ponadto przewiduje się szereg działań edukacyjno – profilaktycznych i sportowych m.in. ZUMBA, wyjście do kina, zabawy z chustą Klanzy, rozgrywki sportowe, wizytę w parku linowym, a także zajęcia artystyczne. W projekcie przewiduje się również przejazd kolejką po ulicach miasta. Odbędą się pogadanki na temat zdrowego odżywiania, jak również pokonywania złości i zastępowania agresji.
 

- Ponadto celem półkolonii jest wyrównywanie szans dzieci w dostępie do sportu, edukacji, nauki, kultury i wychowania. Zaproponowany program wpłynie na wzrost samooceny dzieci. Pozwoli im kreatywnie i szczęśliwie spędzić czas wolny - dodał Łukasz Mikołajczyk.
 

Dzieci każdego dnia otrzymają posiłek i napoje. Udział w półkoloniach jest bezpłatny. Zadanie zostało sfinansowane przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski.
 

Zapisy na półkolonie prowadzone są w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim codziennie od 8.00 do 15.00. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
 

Kategoria: Kultura i rozrywkaImprezy
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę