OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

MDM Komputery ŻKS Ostrovia niepokonanym liderem. Oby tak do końca!

EA | 27.05.2014
MDM Komputery ŻKS Ostrovia niepokonanym liderem. Oby tak do końca!

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą żużlowcy MDM Komputery ŻKS Ostrovia. Podopieczni trenera Grzegorza Dzikowskiego są liderem Polskiej 2. Ligi Żużlowej z kompletem ośmiu punktów. W ostatniej kolejce pierwszej rundy ostrowian czeka najtrudniejszy sprawdzian - wyjazdowy mecz z wiceliderem - KSM-em Krosno.


Celem MDM Komputery ŻKS Ostrovia w sezonie 2014 jest wygranie PLŻ2 i awans do Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Krok po kroku ostrowianie realizują od początku ten cel, wygrywając na razie mecz za meczem. - To oczywiście cieszy, bo każde zwycięstwo przybliża nas do celu. Nie zapominajmy jednak, że wygranie sezonu zasadniczego nic praktycznie nie daje. My chcemy oczywiście wygrać rundę zasadniczą i zwyciężyć w play-off. Wbrew pozorom w tej lidze nie ma łatwych spotkań - wyjaśnia trener Grzegorz Dzikowski.


Pomimo słabego początku w Pile ostrowianie potrafili się pozbierać i wygrać z Victorię. - To mnie najbardziej cieszy, że zespół podniósł się z kolan i zwyciężył. Takie wygrane hartują drużynę - podkreśla Dzikowski. - Była faktycznie bardzo dobra nić współpracy w parku maszyn. Przekazywaliśmy sobie informacje na temat toru. Jeśli ktoś znalazł jakieś dobre ustawienie, od razu dzielił się spostrzeżeniami z kolegami. To wszystko przyczyniło się do sukcesu - powiedział Ronnie Jamroży.


Dumny z postawy ostrowskich żużlowców był także prezes ŻKS Ostrovia, Mirosław Wodniczak. - Cieszymy się bardzo, że jesteśmy niepokonani. Spełniają się nasze założenia. Chcemy zwycięsko przejechać tę ligę. Zespół pokazał charakter, bo potrafił się zmobilizować w trudnym momencie. To co robili Peter Karlsson i Nicklas Porsing przechodziło ludzkie pojęcie. Ręce same składały się do oklasków - komplementował liderów Wodniczak.


Wszyscy w Ostrowie zdają sobie sprawę, że nie można popadać w hurraoptymizm. Do realizacji celu jeszcze daleka droga. Do odjechania jest 14 meczów. Za MDM Komputery ŻKS Ostrovia jeszcze 10 spotkań - jeśli chcą awansować do Nice PLŻ - i nie trzeba wygrywać wszędzie w rundzie zasadniczej, ale konieczne jest zwycięstwo w dwumeczu w półfinale i finale play-off. - Przed nami mecz w Krośnie, który - pewnie jak każdy do tej pory - będzie ciężki. Powtarzam to przed każdą kolejką, ale nawet w PLŻ2 nie ma łatwych rywali. My chcemy odnieść kolejne zwycięstwo i na pewno pojedziemy do Krosna walczyć o dwa punkty - zapewnia krajowy lider ostrowian, Ronnie Jamroży.


Tabela PLŻ 2.
1.MDM Komputery ŻKS Ostrovia 4 8 +57
2.KSM Krosno 4 6 +63
3.Speedway Wanda Instal Kraków 4 4 +9
4.Kolejarz Opole 4 2 -47
5.Kolejarz Rawag Rawicz 4 2 -46
6.Victoria Piła 4 2 -36

Kategoria: SportŻużel
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę