OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Kiosk muzealny w ratuszu

Dawid Bilski | 27.05.2014
Kiosk muzealny w ratuszu
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Pocztówki z Ostrowa Wielkopolskiego, albumy, medale - to tylko niektóre z rzeczy, jakie można nabyć w Kiosku Muzealnym w ostrowskim ratuszu. Otwarcie kiosku odbyło się 26 maja 2014 roku w okrągłą rocznicę 300 - lecia relokacji Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.


Kiosk muzealny mieści się na parterze ratusza, w pomieszczeniu na wprost wejścia. Dzięki uzyskaniu nowej powierzchni Muzeum Miasta mogło zwiększyć swoją ofertę sprzedażową.

W ofercie kiosku są książki, plakaty, ale również repliki różnych przedmiotów, które Muzeum ma w zbiorach np. kufle, mapy, puchary, odznaki. Planowana jest także sprzedaż miejskich gadżetów.

- Kiosk muzealny to przede wszystkim nowe miejsce, w którym możemy zaprezentować wszystko to, co mamy i co chcemy mieć w ofercie. Działalność wydawnicza Muzeum Miasta oraz sprzedaż naszych własnych publikacji od samego początku była naszą mocną stroną. Bo tak naprawdę to, co wydaje nasze muzeum bardzo dobrze się sprzedaje, co często wywołuje zazdrość ośrodków naukowych lub innych muzeów. Dziękuję także Prezydentowi Miasta za to, że udostępnił nam dodatkowe pomieszczenie, w którym kiosk mógł powstać - powiedział Witold Banach, dyrektor Muzeum Miasta.


- Myślę, że Przebendowski byłby dumny, że po 300 latach jednym z elementów obchodzenia tego, o czym on zadecydował w 1714 roku, jest robienie biznesu. Przebendowski był świetnym managerem politycznym i o tym trzeba pamiętać, że mamy takiego patrona w mieście. Takiego, który umiał doskonale gospodarować pieniądzmi publicznymi - powiedział Prezydent Jarosław Urbaniak.


Projekt aranżacji został wykonany przez pracownię Sowa - Szenk z Wrocławia, która specjalizuje się w projektach muzealnych.Decyzję o przekazaniu środków z budżetu miasta na powstanie kiosku muzealnego podjęli radni na Sesji Rady Miejskiej 30 stycznia 2014 roku. Środki na zadanie - 30 tysięcy złotych - pochodzą z budżetu miasta Ostrowa Wielkopolskiego.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę