OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Sprawdź się w ostrowskim dyktandzie i wygraj 2500 złotych

Dawid Bilski | 25.05.2014
Sprawdź się w ostrowskim dyktandzie i wygraj 2500 złotych

Od wielu lat w Ostrowie Wielkopolskim organizowany jest konkurs ortograficzny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów „Mistrz Ortografii”. Jednak dopiero teraz swoje umiejętności ortograficzne będzie mógł wypróbować każdy mieszkaniec miasta i powiatu ostrowskiego.


Ostrowskie Towarzystwo Naukowe, Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim, we współpracy z Ostrowskim Centrum Kultury i dzięki wsparciu Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa, zapraszają na „Dyktando Ortograficzne 2014”, które odbędzie się 8 czerwca 2014 roku o godzinie 17. 00 w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim. Patronat nad dyktandem objęła Rada Języka Polskiego przy Polskiej Akademii Nauk, konkursowy tekst ułoży przewodniczący Rady prof. dr hab. Andrzej Markowski, autor dyktand dla znanego ogólnopolskiego dyktanda ortograficznego organizowanego w Katowicach.


Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach. W pierwszej mogą uczestniczyć osoby mające ukończone 16 lat i zamieszkałe na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego, które nie są nauczycielami języka polskiego lub wykładowcami o wykształceniu polonistycznym. Zwycięzca otrzyma tytuł Ostrowskiego Mistrza Ortografii 2014 i nagrodę o wartości 2500 zł. Nagrody przewidziane są także dla osób, które zajmą miejsca drugie i trzecie. W kategorii drugiej mogą wziąć udział wyłącznie czynni zawodowo dziennikarze, którzy walczyć będą o „Pióro Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego” i honorowy tytuł Ostrowskiego Mistrza Ortografii Dziennikarzy 2014. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w poniedziałek 9 czerwca o godzinie 16. 30 w Forum Synagoga.


Zgłoszenia do dyktanda można dokonać drogą elektroniczną (poprzez stronę www.otnostrow.org.pl) oraz poprzez telefoniczny lub osobisty kontakt z sekretariatem Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim. Organizatorzy gorąco zachęcają do udziału. Dyktando to nie tylko konkurs i walka o nagrody, ale także okazja do sprawdzenia własnych umiejętności, a także świetna zabawa.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę