OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Spartakiada Przedszkolaków na obiekcie Stali

Dawid Bilski | 23.05.2014
Spartakiada Przedszkolaków na obiekcie Stali

19 przedszkoli weźmie udział w Spartakiadzie Przedszkolaków. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy jest "Żyjmy zdrowo na sportowo". Spartakiada odbędzie się 31 maja o godzinie 11.00 na stadionie przy ulicy Kusocińskiego.


Dla przedszkolaków przygotowano wiele zabaw i niespodzianek. Na płycie stadionu ustawionych będzie 14 namiotów opisanych i udekorowanych zgodnie z reprezentowaną przez dane przedszkole dyscypliną sportową.

- Dzieci z ostrowskich przedszkoli będą połączone w drużyny 40 osobowe, Przedszkolaki będą mieli okazję sprawdzić się w konkurencjach i zabawach sportowych - szybkie bieganie, pokonywanie przeszkód. Każde przedszkole będzie reprezentowało jedną dyscyplinę sportową. Konkurencje dopasowane będą do wieku dzieci - 2, 4, 5 i 6 - letnich - mówi Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Miasta.


- Dyscypliny sportowe reprezentowane przez przedszkolaków to żużel, sztuki walki, jazda na rowerze, tenis stołowy, żeglarstwo, pływanie, lotnictwo, piłka ręczna, piłka nożna, lotnictwo, koszykówka, badminton, lekkoatletyka, jeździectwo . Będzie także konkurencja dla rodziców – przeciąganie liny, prawa strona na lewą. Wygrana drużyna zmierzy się na końcu z drużyną VIP - dodaje Grażyna Kołacka, dyrektor Przedszkola nr 9, koordynator akcji.


Mottem przewodnim imprezy jest zdrowy tryb życia. Skąd taka tematyka?


- Ministerstwo Edukacji Narodowej rok szkolny 2013/ 14 ogłosiła rokiem "Szkoły w ruchu". W Ostrowie Wielkopolskim do akcji przyłączyło się bardzo dużo przedszkoli i szkół. Przez cały rok szkolny w poszczególnych placówkach odbywały się różne zajęcia w ramach programu. Oprócz wysiłku sportowego, zdrowiej realizacji i świetnej zabawy, dzieci, podczas spartakiady, będą częstowane jabłuszkami, zdrowymi soczkami i wodą- dodaje G. Kołacka.


Impreza organizowana jest przy wsparciu Osiedlowego Stowarzyszenia "Krępianie".

- To stowarzyszenie, które skupia seniorów, którzy chętnie uczestniczą w życiu przedszkola. Podczas spartakiady członkowie stowarzyszenia będą kibicować na trybunach, jak i pomagać w kwestiach organizacyjnych - mówi Jolanta Działoszyńska, dyrektor Przedszkola nr 1 Osiedlowego Stowarzyszenia "Krępianie".


Impreza organizowana jest przy wsparciu Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Kultura i rozrywkaImprezy
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę