OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Lombard zagra w Ostrowie

Dawid Bilski | 22.05.2014
Lombard zagra w Ostrowie

Projekt Grupy Lombard "W hołdzie Solidarności" w Ostrowie Wielkopolskim. Koncert stanowiący połączenie obrazu i dźwięku, który w nowatorski sposób przedstawia historię Polski od roku 1981 do czasów obecnych, będą mieli okazję zobaczyć mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego. 4 czerwca br. na ostrowskim rynku z multimedialnym projektem pt: „W hołdzie Solidarności” wystąpi Zespół Lombard.


- 4 czerwca 1989 r. w Polsce odbyły się pierwsze, częściowo wolne wybory. Od tego czasu minęło 25 lat i od tego czasu z roku na rok jesteśmy w stanie zauważyć, jak bardzo zmienia się nasz kraj. Chciałbym bardzo zaprosić wszystkich mieszkańców na ostrowski rynek na koncert szczególny – bo obraz połączony będzie z dźwiękiem i przekazem słownym - mówi Prezydent Jarosław Urbaniak.


Koncert połączony z prezentacją multimedialną zaprezentuje zespół Lombard - projekt nosi tytuł "W hołdzie Solidarności".

- Wybraliśmy takie utwory z dyskografii Lombardu, które swą tematyką nawiązywały do historii i życia w Polsce między 1980 a 2004 rokiem. Ilustracjami wyświetlanymi na telebimach są archiwalia, które udostępniła nam Wystawa Drogi do Wolności, Video Studio Gdańsk i TVP oraz współczesne teledyski zespołu Lombard. Utwory stworzyły obraz Polski od ogłoszenia strajku w Stoczni Gdańskiej i powstania NSZZ Solidarność, ogłoszenia Stanu Wojennego po atak terrorysty na Word Trade Center i wejście Polski do Unii Europejskiej. Finał koncertu to oczywiście symboliczne "Przeżyj to sam" - czytamy na stronie zespołu.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę