OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Noc Muzeów w Ratuszu

Noc Muzeów w Ratuszu

Dawid Bilski | 16.05.2014

Najciekawsze nabytki ostrowskiego Muzeum z lat 2010 - 2014 będzie można zobaczyć podczas tegorocznej Nocy Muzeów. - To doskonała i dość rzadka okazja do obejrzenia muzealiów o bardzo zróżnicowanym charakterze - mówi Witold Banach, dyrektor Muzeum Miasta. Tegoroczna Noc Muzeów odbędzie się 17 maja, tradycyjnie w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w ostrowskim ratuszu.


Część obiektów, które będzie można oglądać podczas akcji, pochodzi z kwerendy i zakupów antykwarycznych, inne to bieżące oferty najczęściej  mieszkańców naszego miasta.

- Minione lata były dla nas bardzo szczodre w nabytkach muzealiów dla naszej instytucji. W tym czasie nasze zbiory powiększyły się o 2755 obiektów, z tego 1493 to obiekty historyczne. Ubiegły rok, był szczególnie obfity bo nasza kolekcja zwiększyła się o 747 obiektów historycznych i pod tym względem był to rok rekordowy. W ciągu 2013 roku pozyskaliśmy tyle, ile łącznie w trzech poprzednich latach. Szczególnie cieszy nas, że nadal mamy wielu darczyńców. W ubiegłym roku podarowali nam 207 obiektów - wyjaśnia Witold Banach, dyrektor Muzeum Miasta.


Niektóre z prezentowanych 17 maja nabytków będzie się później pojawiało w wystawach monograficznych, inne być może na swój czas poczekają i kilka lat. Dlatego warto teraz zobaczyć co najciekawszego trafiło do Muzeum w ostatnich czterech latach.


Wystawa to nie jedyna atrakcja, jaka czeka na uczestników Nocy Muzeów. Ogodzinie 18.00 odbędzie się premiera książki Jan Jerzy Przebendowski - podskarbi wielki koronny i dobrodziej ostrowski oraz spotkanie z dr hab. Adamem Perłakowskim, autorem publikacji.


NOC MUZEÓW

17 maja 2014 w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

godz. 18.00

Premiera książki Jan Jerzy Przebendowski - podskarbi wielki koronny i dobrodziej ostrowski i spotkanie z dr hab. Adamem Perłakowskim, autorem publikacji.


godz. 20.00 - 24.00
Najciekawsze nabytki ostrowskiego Muzeum z lat 2010 - 2014. Prezentacja siedemnastu wideoklipów "Wpisani w Ostrów Wielkopolski - wybitne postacie w dziejach miasta".

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Kultura i rozrywkaImprezy
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę